Nezaradené

Pomáhame rodinám aj vďaka vám

Každá rodina sa môže ocitnúť v náročnej kritickej situácii. Veľmi ťažko fungujú napríklad mladé rodiny, ktoré z rôznych dôvodov nemajú širšie rodinné zázemie a nenájdu pomoc u svojich rodičov. Práve takáto rodina s dvomi školopovinnými deťmi sa na nás obrátila s prosbou o radu. Matka bola počas korony  s deťmi doma, otec síce pracoval, ale nájomné už tento mesiac nevedeli uhradiť. Museli sa urgentne vysťahovať z bytu. Nevedeli, kde sa obrátiť, preto hľadali pomoc na internete. Našli našu stránku. My sme hľadali ďalej, oslovili sme viaceré inštitúcie a nakoniec mala rodina veľké šťastie – Centrum konkrétnej pomoci Femina malo k dispozícii domček na lacnejší prenájom. My sme vyriešili prevoz vecí 🚍 a už na tretí deň mali 4 ľudia kde hlavu zložiť. Nech sa rodine darí a ďakujeme všetkým, ktorí pomohli. Ste to aj vy, ktorí nám pomáhate svojimi finančnými  príspevkami a ďakujeme aj Biskupstvu Nitra, že môžeme robiť to, čo robíme. Žiaľ, štát zatiaľ existenciu Centier pre rodinu nepovažuje za potrebnú. Veríme a robíme všetko preto, aby sa rodina dostala do centra pozornosti celej spoločnosti.

POMOC RODINE S BÝVANÍM

  • mlada veriaca rodinka s 3 detmi (a 4.coskoro narodene:) hlada do podnajmu stary domcek v NR a okoli (az po ZM), kym sa vyriesi ich bytova situacia
  • chcu sa prestahovat a potrebuju predat svoj domcek a potom kupit nejaky tu pri NR, lenze manzel dostal pracu v NR uz od 7.6.2021,takze sa musia prestahovat do mesiaca:)
  • nemaju velke naroky,len aby bol obyvatelny, nemuseli do neho investovat vela,  aby deti mohli slobodne behat vonku a kopat hlinu:)
  • ak by sa niekto nasiel,moze ich rovno kontaktovat na:
+4218599450
 +421902764557

Plodnosť v období blížiaceho sa prechodu a intímna manželská láska v zrelom veku


V prípade, že máte záujem o túto on-line prednášku prihláste sa cez: https://www.lpp.sk/prihlaska-na-online-kurz-stm

Do poznámky uveďte text:  klimaktérium

* * *

Obsahom prednášky je:

  • priblíženie si obdobia perimenopauzy, zmien, ktoré nastávajú na hormonálnej úrovni, ako ovplyvňujú menštruačný cyklus ženy a ako sa prejavujú navonok
  • nepríjemnosti a komplikácie sprevádzajúce obdobie prechodu a ako ich riešiť svojpomocou
  • ako využiť symptotermálnu metódu v tomto období pri predchádzaní tehotenstvu
  • ako v tomto období zvýšiť šancu na počatie, ak sa snažíte dosiahnuť tehotenstvo
  • napĺňanie potrieb manželského partnera v tomto období a manželská telesná intimita
  • individuálne poradenstvo

Kurz budú viesť manželia Jozef a Simona Predáčovci

kontakt:
mobil: +(421) 908 722 055

ONLINE KURZ PRE PÁRY SNAŽIACE SA O TEHOTENSTVO

Len snaha a dobre určená diagnóza často nestačia pre úspešné dosiahnutie tehotenstva.

Poznáte svoj cyklus a vyznáte sa v ňom?

„Chceme sa vám pochváliť našou dcérkou, ktorá sa narodila pred mesiacom a poďakovať sa. V ďalšom cykle som začala užívať progesterón nie podľa rady lekára na 16. deň cyklu, ale tak ako ste mi to navrhli vy a už v tomto cykle som otehotnela….“

Keďže sa na Ligu  obracia stále viac párov s  tým, že sa im nedarí počať, pripravili sme špeciálny KURZ PRE PÁRY SNAŽIACE SA DOSIAHNUŤ TEHOTENSTVO.
Začíname symbolicky 1. júna na Medzinárodný deň detí.

Viac o kurze a možnosti sa prihlásiť nájdete na:
https://www.lpp.sk/kurzy/927-1-stretnutie-kurzu-plodnost-nie-je-problem-ale-dar-127?fbclid=IwAR2bDqen43Sl7YQeh6v5DLgaykRjQGabbaqFoQ2QnDyAnIm8tIq2mmLWDqs

Lektorujú: Simonka a Jozef Predáčovci

Na rýchle zverejňovanie informácií, zaujímavých článkov, vyjadrení, videí… využívame aj Facebook LPP. Pozývame vás naň.


Nová kniha: Žiť ako svätý Jozef

NAPÍSALI O KNIHE

„Podarila sa nám veľmi pekná kniha. Tešíme sa z nej o to viac, že za ňou stoja slovenskí autori, ktorým sa podarilo sprostredkovať čitateľom zaujímavé a nevšedné informácie o svätom Jozefovi. Z pôvodného zámeru vydať malú brožúrku vznikla veľká kniha o tomto nevšednom patrónovi. Išlo o spoluprácu kňazov z rôznych reholí a diecéz:
Augustinián Juraj Pigula pripravil kapitolu o Jozefovi ako o mužovi viery, ale aj výborný text o jeho obraze v apokryfných evanjeliách. Meditáciu o Jozefovi ako otcovi pripravil otec Juraj Sedláček, verbista a autor viacerých kníh Milan Bubák sa zamyslel nad Jozefom spravodlivým, františkán brat Filip Čierny predstavuje čitateľom Jozefa robotníka, Jozefovi ako manželovi Panny Márie sa venuje dominikán Alan Ján Dely a o patrónovi dobrej smrti píše salezián Peter Ondrej.
Gréckokatolícky kňaz otec Marko Durlák sa venoval Jozefovej múdrosti a do modlitbovej časti knihy prispel aj jedinečnou byzantskou modlitbou, ktorú preložil z cirkevnoslovanského originálu. Na záver šéfredaktor portálu Svet kresťanstva Imrich Gazda pripravil ,rozhovor so Svätým Otcom‘, ktorý vznikol z výrokov a dokumentov pápeža Františka.“

Lukáš Melicher, riaditeľ vydavateľstva Postoj Media

https://obchod.postoj.sk/produkt/zit-ako-svaety-jozef/142

MODLITBY OTCOV ONLINE

Chlapi pozývajú chlapov:

Modlitby otcov

 Každý chlap je vítaný!

1. Korinťanom 11, 1 – 3

1 Napodobňujte ma, ako aj ja napodobňujem Krista.

2 Chválim vás, že vo všetkom na mňa pamätáte a zachovávate moje učenie, ako som vám ho odovzdal.

3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy je muž a hlavou Krista Boh.

Požiadajte o pridelenie nájomného bytu

Žiadosť môžete podať do 30. apríla.

Od 1. marca majú záujemcovia možnosť požiadať o pridelenie nájomného bytu obstaraného z verejných prostriedkov v meste Nitra.

V ponuke sú garsónky, 1-izbové, 2-izbové a 3-izbové byty.

Potrebné je splniť podmienky pre zaradenie žiadateľov do zoznamu žiadateľov podľa VZN Mesta Nitry č. 1/2011 o podmienkach prideľovania a bývania v bytoch určených na nájom pre obyvateľov mesta obstaraných z verejných prostriedkov v znení neskorších dodatkov.

Formulár žiadosti v prílohe na stiahnutie.

Bližšie informácie poskytuje: Spoločnosť Službyt Nitra, s.r.o. na telefónnom čísle: 037/6922134 pondelok až piatok v čase od 8:00 do 11:30 hod.

Súbory na stianutie: