Nezaradené

BOLI SME NA NÁRODNOM POCHODE ZA ŽIVOT 22.9.2019

Pochod za život v Bratislave sa vydaril, organizácia bola výborná, vymodlené slniečko svietilo celý deň:)
Homíliu zo svätej omše v Inchebe košického arcibiskupa B. Bobera – nájdete TU – 27:42 min. – bola veľmi výstižná…
Atmosféru pochodu lepšie vystihujú fotky ako slová:)

 

 

Ďalšie foto na Fb: TU

Milí účastníci, niekoľko posledných usmernení:

PROGRAM A ČASOVÉ ODHADY

7:30 Odchod autobusu (na čelnom skle bude nápis Centrum pre rodinu – Nitra) z parkoviska pred Zimným štadiónom pod Nitrianskym hradom

10:00 Svätá omša v Inchebe

11:30  predpokladaný záver sv. omše v Inchebe

30 min. – predpokladaný čas presunu z Incheby na Námestie slobody

12:30 začiatok predprogramu na pódiu, postupné zhromažďovanie účastníkov

13:30 začiatok hlavného programu, podstatné posolstvá Národného pochodu

14:30 štart čela Národného pochodu, zároveň pokračuje program na pódiu

16:30 záverečná bodka.

Po skončení Národného pochodu: všetci účastníci nech sa pokojne peši presunú do areálu Incheby a tam nastúpia do autobusu.

KYVADLOVÁ DOPRAVA: INCHEBA ↔ NÁMESTIE SLOBODY

Po sv. omši aj po ukončení pochodu bude k dispozícii kyvadlová doprava na prevoz starých a hendikepovaných osôb.

STRAVOVANIE

Po sv. omši v Inchebe nie je veľa času ani veľa možností na obed v reštauračných zariadeniach. Preto odporúčame, aby si účastníci nezabudli pribaliť vlastnú stravu.

MODLITBA

Vopred Vám ďakujeme za vašu spoločnú pútnickú modlitbu, aby sa Národný pochod za život stal silným impulzom pre morálnu obnovu Slovenska.

—————————————————————————————————————————————–

Ako ďalší krok v snahe o rozvoj kultúry života – v duchu odkazu sv. Jána Pavla II., predovšetkým so zameraním na zastavenie zabíjania nenarodených detí – sa naši otcovia biskupi rozhodli zorganizovať ďalší Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční v Bratislave 22. septembra 2019. Chcete aj vy byť jeho súčasťou? Pridajte sa k nám…

(viac…)

Aby ľudia ľuďom pomáhali 2019

September v Nitrianskej komunitnej nadácii už tradične patrí podujatiu Aby ľudia ľuďom pomáhali.  My sme boli pozvaní spríjemniť toto podujatie rodinám s deťmi a tak sme si pre nich pripravili tvorivé herničky a rôzne hry.  Ďakujeme aj dobrovoľníčkam, ktoré nám prišli pomôcť. Dospelí si posedeli pri dobrom podpecníku a príjemnom hudobnom vystúpení Dominiky Titkovej and Friends. Nechýbalo žrebovanie o pekné vecné ceny a tiež sadenie stromčekov do filantropickej aleje, do ktorého sa zapojili malí i veľkí, dobrovoľníci, verejnosť, zástupcovia firiem i primátor mesta Nitra. Sme radi, že komunita opäť ožila:) Ďakujeme Hanke Stehlíkovej, že máme nový pekný roll-up.

KURZ PRVEJ POMOCI 26.6.

Ako bolo? Super, obnovili sme si svoje vedomosti, naučili sa aj niečo nové a prakticky sme si to mohli odskúšať tiež:)
Tu je dôkazový materiál:
Srdečne pozývame na prvú aktivitu v rámci projektu “ Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu“
Ešte pred prázdninami sme pripravili v spolupráci so Slovenským červeným krížom v Nitre základný kurz prvej pomoci. Staňte sa tými, ktorí vedia pomôcť 🙂
Prihlasovanie (meno, mailová adresa, tel. číslo) prostredníctvom mailu nitrianskerodiny@gmail.com, kapacita je obmedzená.

KONTO SOCIÁLNEJ POMOCI

Pre prípad, že by ste chceli diskrétne a pravidelne finančne pomáhať konkrétnej rodine/jednotlivcovi v ťažkej životnej situácii, náš predseda zriadil bankový účet “ Konto sociálnej pomoci“.

V roku 2018 pravidelne mesačne  podporovalo 20 darcov 10-tich prijímateľov pomoci.

Môžete sa zapojiť aj vy. Buď si určíte konkrétnu osobu/rodinu, ku ktorej má váš príspevok smerovať, alebo budete dôverovať správcom ( predseda s manželkou), ktorí príspevok pridelia k rodine/jednotlivcovi v núdzi.  Darcovia sú pre príjemcu anonymní. Príjemca je  informovaný o tom, že to nie je  pomoc majiteľa účtu, ale pomoc ľudí, ktorí sa pomáhať rozhodli a pomáhajú týmto spôsobom. K účtu je vedená evidencia, každú platba je možné si skontrolovať, či bola doručená adresátovi. Transparentnosť účtu je zabezpečená možnosťou nahliadnutia k bankovým výpisom  2 členmi združenia a predsedníctvom Centra pre rodinu – Nitra.

Číslo účtu v mBank:

SK09 8360 5207 0042 0592 3501

Bližšie informácie o fungovaní a platbách si prosím vyžiadajte: julojenis@hotmail.com

PRAVIDELNÝ PRÍSPEVOK

Pravidelným mesačným príspevkom formou trvalého príkazu prejavujete dôveru v našu činnosť pre rodiny
a zároveň zvyšujete udržateľnosť našej existencie.
Ďakujeme 🙂
Bankový účet:  SK40 0200 0000 0036 6232 7153 (Všeobecná úverová banka, a.s.)

Pri platbe prosíme uviesť :

Variabilný symbol: aktuálny rok vo forme rrrr (napr. 2019)

Správa pre príjemcu: Prispevok na cinnost

 

ZAHRAJTE SI SPOLU HRU DUET – PRIHLÁŠKA

V rámci Národného týždňa manželstva sme toho pripravili viac, ale na túto super akciu sme vyrobili prihlasovací formulár – neváhajte, zapíšte sa do 9.2., alebo aj skôr, aby sa vám ušlo miesto:)
Centrum pre rodinu – Nitra spolu s reštauráciou Svetluška v piáne  pozýva manželov  v piatok 15.2. do reštaurácie Svetluška Farská 46 uvoľniť sa, venovať sa samým sebe pri partnerskej stolovej hre DUET.  Môžete si objednať valentínsku večeru, sladkosť, či dobrý nápoj a stráviť pekný večer:). Počas hry sa zabavíte pri zaujímavých partnerských hádankách či plnení akčných úloh. Dozviete sa, ako dobre poznáte svojho partnera, zohráte sa a prehĺbite váš vzťah.  Kvôli kapacite prosíme prihlásiť sa. Viac o hre https://www.vztahovo.sk/obchod-hra-duet/. Hry máme zabezpečené, ak sa vám zapáčia, môžete si ich prípadne zakúpiť. Otázky?  Píšte: nitrianskerodiny@gmail.com, alebo na náš facebook Centrum pre rodinu – Nitra. Ďakujeme 🙂