Nezaradené

Boli sme sa zviditeľniť na „Festivale dobrovoľníctva“

 7.9.2021 si zorganizovali študenti a učitelia Piaristického gymnázia v areáli svojej školy Festival dobrovoľníctva s názvom: „Voľnosť pre dobrovoľnosť“.
Združenia, ktoré pracujú s dobrovoľníkmi a prijali pozvanie na tento festival, mohli vo svojom stánku predstaviť a odprezentovať svoju činnosť a možnosti dobrovoľníctva študentom. Či nás pozorne počúvali, mali dosvedčiť v záverečnom kvíze, do ktorého sme im pripravili otázky. Organizácia bola perfektne zvládnutá, slniečko svietilo tak akurát a pridanou hodnotou bol aj futbalový zápas chalanov z Orechovho dvora a Piaristov. Martin Augustín Dvornický ako inak zarapoval a nechýbalo ani občerstvenie. Veríme, že sme ich namotivovali a že sa skoro uvidíme pri dobrovoľníctve v našom centre:)

Výlet seniorov 2021: Ako vždy super!

Abo bolo na výlete so seniormi si môžete pozrieť   TU
————————————————————————————————————————————
Seniori pozor!
Výlet pre vás organizujeme v tomto roku skôr  – v stredu 8.9. vzhľadom na to, že nevieme, aká bude situácia v októbri.
Srdečne spolu s Nitrianskym centrom zdravotne postihnutých pozývame vás –  seniorov objaviť pekné zákutie nášho kraja:
Navštívime Zubriu zvernicu pri Topoľčiankach, prídeme tam o 9.00 na ranné kŕmenie, absolvujeme prehliadku kaštieľa v Topoľčiankach. Potom vstúpime do národného žrebčína, kde uvidíme aj tréning a nakoniec sa najeme a občerstvíme v Požitavskom dvore v Machulinciach.
Informácie a prihlasovanie na plagáte.

Pomáhame rodinám aj vďaka vám

Každá rodina sa môže ocitnúť v náročnej kritickej situácii. Veľmi ťažko fungujú napríklad mladé rodiny, ktoré z rôznych dôvodov nemajú širšie rodinné zázemie a nenájdu pomoc u svojich rodičov. Práve takáto rodina s dvomi školopovinnými deťmi sa na nás obrátila s prosbou o radu. Matka bola počas korony  s deťmi doma, otec síce pracoval, ale nájomné už tento mesiac nevedeli uhradiť. Museli sa urgentne vysťahovať z bytu. Nevedeli, kde sa obrátiť, preto hľadali pomoc na internete. Našli našu stránku. My sme hľadali ďalej, oslovili sme viaceré inštitúcie a nakoniec mala rodina veľké šťastie – Centrum konkrétnej pomoci Femina malo k dispozícii domček na lacnejší prenájom. My sme vyriešili prevoz vecí 🚍 a už na tretí deň mali 4 ľudia kde hlavu zložiť. Nech sa rodine darí a ďakujeme všetkým, ktorí pomohli. Ste to aj vy, ktorí nám pomáhate svojimi finančnými  príspevkami a ďakujeme aj Biskupstvu Nitra, že môžeme robiť to, čo robíme. Žiaľ, štát zatiaľ existenciu Centier pre rodinu nepovažuje za potrebnú. Veríme a robíme všetko preto, aby sa rodina dostala do centra pozornosti celej spoločnosti.

POMOC RODINE S BÝVANÍM

  • mlada veriaca rodinka s 3 detmi (a 4.coskoro narodene:) hlada do podnajmu stary domcek v NR a okoli (az po ZM), kym sa vyriesi ich bytova situacia
  • chcu sa prestahovat a potrebuju predat svoj domcek a potom kupit nejaky tu pri NR, lenze manzel dostal pracu v NR uz od 7.6.2021,takze sa musia prestahovat do mesiaca:)
  • nemaju velke naroky,len aby bol obyvatelny, nemuseli do neho investovat vela,  aby deti mohli slobodne behat vonku a kopat hlinu:)
  • ak by sa niekto nasiel,moze ich rovno kontaktovat na:
+4218599450
 +421902764557

Plodnosť v období blížiaceho sa prechodu a intímna manželská láska v zrelom veku


V prípade, že máte záujem o túto on-line prednášku prihláste sa cez: https://www.lpp.sk/prihlaska-na-online-kurz-stm

Do poznámky uveďte text:  klimaktérium

* * *

Obsahom prednášky je:

  • priblíženie si obdobia perimenopauzy, zmien, ktoré nastávajú na hormonálnej úrovni, ako ovplyvňujú menštruačný cyklus ženy a ako sa prejavujú navonok
  • nepríjemnosti a komplikácie sprevádzajúce obdobie prechodu a ako ich riešiť svojpomocou
  • ako využiť symptotermálnu metódu v tomto období pri predchádzaní tehotenstvu
  • ako v tomto období zvýšiť šancu na počatie, ak sa snažíte dosiahnuť tehotenstvo
  • napĺňanie potrieb manželského partnera v tomto období a manželská telesná intimita
  • individuálne poradenstvo

Kurz budú viesť manželia Jozef a Simona Predáčovci

kontakt:
mobil: +(421) 908 722 055

ONLINE KURZ PRE PÁRY SNAŽIACE SA O TEHOTENSTVO

Len snaha a dobre určená diagnóza často nestačia pre úspešné dosiahnutie tehotenstva.

Poznáte svoj cyklus a vyznáte sa v ňom?

„Chceme sa vám pochváliť našou dcérkou, ktorá sa narodila pred mesiacom a poďakovať sa. V ďalšom cykle som začala užívať progesterón nie podľa rady lekára na 16. deň cyklu, ale tak ako ste mi to navrhli vy a už v tomto cykle som otehotnela….“

Keďže sa na Ligu  obracia stále viac párov s  tým, že sa im nedarí počať, pripravili sme špeciálny KURZ PRE PÁRY SNAŽIACE SA DOSIAHNUŤ TEHOTENSTVO.
Začíname symbolicky 1. júna na Medzinárodný deň detí.

Viac o kurze a možnosti sa prihlásiť nájdete na:
https://www.lpp.sk/kurzy/927-1-stretnutie-kurzu-plodnost-nie-je-problem-ale-dar-127?fbclid=IwAR2bDqen43Sl7YQeh6v5DLgaykRjQGabbaqFoQ2QnDyAnIm8tIq2mmLWDqs

Lektorujú: Simonka a Jozef Predáčovci

Na rýchle zverejňovanie informácií, zaujímavých článkov, vyjadrení, videí… využívame aj Facebook LPP. Pozývame vás naň.


Nová kniha: Žiť ako svätý Jozef

NAPÍSALI O KNIHE

„Podarila sa nám veľmi pekná kniha. Tešíme sa z nej o to viac, že za ňou stoja slovenskí autori, ktorým sa podarilo sprostredkovať čitateľom zaujímavé a nevšedné informácie o svätom Jozefovi. Z pôvodného zámeru vydať malú brožúrku vznikla veľká kniha o tomto nevšednom patrónovi. Išlo o spoluprácu kňazov z rôznych reholí a diecéz:
Augustinián Juraj Pigula pripravil kapitolu o Jozefovi ako o mužovi viery, ale aj výborný text o jeho obraze v apokryfných evanjeliách. Meditáciu o Jozefovi ako otcovi pripravil otec Juraj Sedláček, verbista a autor viacerých kníh Milan Bubák sa zamyslel nad Jozefom spravodlivým, františkán brat Filip Čierny predstavuje čitateľom Jozefa robotníka, Jozefovi ako manželovi Panny Márie sa venuje dominikán Alan Ján Dely a o patrónovi dobrej smrti píše salezián Peter Ondrej.
Gréckokatolícky kňaz otec Marko Durlák sa venoval Jozefovej múdrosti a do modlitbovej časti knihy prispel aj jedinečnou byzantskou modlitbou, ktorú preložil z cirkevnoslovanského originálu. Na záver šéfredaktor portálu Svet kresťanstva Imrich Gazda pripravil ,rozhovor so Svätým Otcom‘, ktorý vznikol z výrokov a dokumentov pápeža Františka.“

Lukáš Melicher, riaditeľ vydavateľstva Postoj Media

https://obchod.postoj.sk/produkt/zit-ako-svaety-jozef/142