Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

Ako prebiehal Národný týždeň manželstva 2020

Jubilejný 10. ročník kampane Národného týždňa manželstva sa
aj v Nitre niesol v téme “ Náš príbeh“.
U utorok sa so svojimi manželskými príbehmi v útulnej
atmosfére konferenčnej miestnosti seminára predstavili kresťanskí kouči. Usporiadanie miestnosti poskytlo priestor na príjemné diskusie v skupinkách a zodpovedanie otázok o koučingu.
Vo štvrtok na nezastupiteľnú úlohu príbehu manželstva v Božom príbehu v kázni i počas adorácie zdôraznil o. Andrej Karcagi, ktorý sa popri farskej pastorácii venuje i snúbencom a manželom. Na začiatku si položil otázku, či kňaz má právo “ zasahovať “ do toho, ako majú manželia žiť. Zároveň odpovedal – kňaz je len nástrojom, cez ktorý sám Pán tlmočí svoj plán pre manželov, tak ako je to v Svätom písme i dokumentoch cirkvi.
Sobotný večer sa účastníci započúvali do prednášky Richarda Vašečku – Ako prežívať svoj manželský príbeh. Pridal vlastné svedectvo a rozprúdil živú diskusiu. Prítomní obdržali brožúrky s 8 manželskými príbehmi – ako sa v nich píše – nie pre porovnávanie, ale pre inšpiráciu.
Na niekoľkých stretnutiach predsteda CPR pozval účastníkov na kurz manželské večery so začiatkom 25.2., ako aj do služby pre snúbencov/  manželov pri našom centre.
Nedeľa patrila veselej karnevalovej zábave s profesionálnym DJom a šikovnými moderátorkami. Ocenené boli aj 4 celorodinné masky 🙂
Na všetkých aktivitách, ale aj v nemocnici sv. Svorada a na iných miestach bolo rozdaných takmer 500 drevených srdiečok – príveskov, symbolov tohtoročného týždňa.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na peknom priebehu týždňa,
Kresťanským koučom, Cirkevnému centrum voľného Času, farnosti Klokočina, i Mestu Nitra, dobrovoľníkom i účastníkom, ktorých počet sa podľa akcie pohyboval od 25 do 250. Veríme, že manželské príbehy sa uzavretím Týždňa  manželstva nekončia, ale budú pokračovať. Nezabudnite svojej polovičke, i celej rodine venovať čas :).
Tu je aj prvá reportáž:

A zopár foto:

 

Komunikuješ s rešpektom k iným?

W O R K S H O P

AKO KOMUNIKOVAŤ S REŠPEKTOM  V ZÁŤAŽOVÝCH SITUÁCIÁCH

spúšťače stresovej komunikácie

efektívna a neefektívna komunikácia a dôsledky na mňa i na druhých

práca s vlastnou emocionalitou

predchádzanie konfliktom

odporúčania ako riešiť konflikt, keď už vypukne

Workshop je vhodný pre rôzne cieľové skupiny a hierarchie v práci

(nadriadený – podriadený, kolega – kolega, učiteľ – žiak, poradca – klient).

 

Lektor: Mgr. Silvia Lidajová

5.február 2020 | 13:00 – 16:00

Piaristická spojená škola sv. Jozefa Kalazanského

Piaristická 6 | 949 01 Nitra

Potvrďte prosím účasť do 31.januára(Vaše meno, priezvisko, mailová adresa) na: koordinatornrsk@forumzivota.sk

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu.

Kurz manželské večery 2020 – prihláška

Opäť organizujeme obľúbený 8 večerový kurz pre manželov. Neváhajte sa prihlásiť, ak ste na ňom ešte neboli, určite neoľutujte. Srdečne pozývame!

Začiatok kurzu: utorok 25.2. o 18.00 v reštaurácii Agroinštitút, Akademická 4, Nitra

Dĺžka jedného večera je cca. 2,5 hod. Náklady na celý kurz sú 120,-€/pár (8x večera pre dvoch, čaj, zákusok, nealko, materiály). Pre členov CPR je to 100,-€ na pár. Umožňujeme platbu aj v 2 splátkach. Ak by ste potrebovali finančne pomôcť, neváhajte sa na nás obrátiť – 0903982012. Kvôli manželstvu sa to určite oplatí:)

TU JE LINK NA PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Vypočujete si veľa konkrétnych povzbudení od manželských párov, ktorí riešia veľmi podobné problémy a situácie ako vy a samozrejme ako sa im ich podarilo vyriešiť.

Ako kurz prebieha?

Večera – každý večer začína večerou pri sviečkach. Ponúka príležitosť stráviť čas spolu ako pár alebo s ďalšími pármi.

Príhovor – nasleduje vždy po večeri. Niektoré kurzy používajú na príhovory DVD, na iných kurzoch vedúci príhovory prednesú sami.

Káva a čas na diskusiu – Súčasťou príhovoru sú aj cvičenia, ktoré robíte spolu ako pár. Snažíme sa vytvoriť také prostredie, aby ste mali istotu, že váš rozhovor nebude nikto ďalší počuť. V pozadí hrá hudba. Počas najdlhšieho cvičenia se podáva káva alebo čaj a zákusok.

Domáce cvičenia – na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste spolu do ďalšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenia nikto nevyberá, ani nehodnotí, ide čisto o váš prospech. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v rozhovore aj doma.

Vianočný charitatívny jarmok 2019

Charitatívne aktivity na konci roka nás opäť spojili, ďakujeme za krásnu atmosféru a Vaše nasadenie v tomto adventnom čase. Vieme, že to stojí veľa….
Viac ako 70 rodinám môžeme vďaka všetkým dobrodincom rozdeliť 7191€.
Otec biskup Viliam Judák v spolupráci s nami podporil ďalších 28 rodín.

Srdečne pozývame zapojiť sa aj tento rok do tohto krásneho podujatia:

Link na formulár žiadosti STÁNKY na charitatívny jarmok

https://forms.gle/UA6D8ZemiATPLP316

Link na formulár žiadosti o VIANOČNÚ podporu CPR

RODINNÉ KORČUĽOVANIE

Zima má svoje čaro a korčuľovanie tiež! Vybláznili sa malí i veľkí a tešíme sa niekedy nabudúce:)

V Centre máme na zapožičanie dámske korčule č. 38 a č. 40,

pre info volajte na 0903982012

Kurz Filip

Počas víkendu 22.11 – 24.11. sme poslúžili skupinke mladých ľudí zo Zvolena i našim Nitranom. Oni nás povzbudili svojou úprimnosťou a otvorenosťou voči Bohu. Sme vďační za tento požehnaný čas:)

Prihláška dobročinného stánku na Jarmok 2019

Milí dobrodinci, z Centra pre rodinu Nitra Vám ďakujeme, že ste si otvorili túto prihlášku – znamená to, že chcete aktívne prispieť k peknému a vydarenému priebehu Vianočného charitatívneho jarmoku a vyzbierať čo najviac prostriedkov pre rodiny a jednotlivcov, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii v rámci okresu Nitra.
Jarmok bude v nedeľu 15. decembra 2019 od 9:00 do 13:00 a podvečer od 16:00 do 19:30. V tomto čase je potrebné zabezpečiť „dozor“ vo svojom stánku (stolíku) – najlepšie je sa striedať, lebo v hale býva zima.
Stánky/ stanovištia si môžete prísť do haly pripraviť počas tvorivých dielní v pastoračnom centre v sobotu 14.12.2019 od 15:00 – 19:00.
Môžete ponúkať všetko možné, čo si niekto iný kúpi a prispeje. Privítame fantáziu v úprave stánkov 🙂
Prípadné náklady si podľa uváženia odrátajte prosím z tržby. Nezabudnite, že aj Vy môžete prihlásiť rodiny v nepriaznivej situácii , je na to iný formulár :). ĎAKUJEME!
Kontakt: 0903 468 697

Link na formulár žiadosti STÁNKY na charitatívny jarmok