Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

A ČO TAKTO ZAINVESTOVAŤ DO VZŤAHOV?

Milí priatelia,

vrámci augustovej púte k Matke Božej na Kalvárii, vás pozývame obnoviť si vzťahy v rodinách, predovšetkým manželské ale aj všetky ostatné, lebo všetko so všetkým súvisí:) Človek sa má stále čo učiť, aby nezakrpatel, nespyšnel, nezostal stáť na ceste… Je náročné premôcť  lenivosť, pýchu, ale iba vtedy, keď  niečo dobré zasievame, môžeme aj dobré žať.  A pozor – platí to aj naopak:(

Preto príďte načerpať nové vedomosti, zručnosti a nový vietor do plachiet…

Ako chcete, aby ľudia robili vám, tak robte aj vy im! Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú. Ak robíte dobre tým, čo vám dobre robia, akúže máte zásluhu? Veď to isté robia aj hriešnici.

Evanjelium podľa Lukáša 6,31-33

 

 

KURZ PRVEJ POMOCI 26.6.

Ako bolo? Super, obnovili sme si svoje vedomosti, naučili sa aj niečo nové a prakticky sme si to mohli odskúšať tiež:)
Tu je dôkazový materiál:
Srdečne pozývame na prvú aktivitu v rámci projektu “ Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu“
Ešte pred prázdninami sme pripravili v spolupráci so Slovenským červeným krížom v Nitre základný kurz prvej pomoci. Staňte sa tými, ktorí vedia pomôcť 🙂
Prihlasovanie (meno, mailová adresa, tel. číslo) prostredníctvom mailu nitrianskerodiny@gmail.com, kapacita je obmedzená.

NÁRODNÝ POCHOD ZA ŽIVOT 22.9.2019

Aby sa Pochod za život 2019 mohol uskutočniť, sú potrební dobrovoľníci. Preto neváhajte a pomôžte dobrej veci.
Oficiálna registrácia dobrovoľníkov spustená TU

 

Evanjelium podľa Jána 14, 1-7
Pán potešuje učeníkov
Nech sa vám srdce nestrachuje! Veríte v Boha a verte aj vo mňa!
V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby to nebolo tak, či by som vám bol povedal: Idem vám pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zase prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.  A cestu, kam idem, poznáte. Povedal Mu Tomáš: Nevieme, Pane, kam ideš; ako by sme teda poznali cestu?
Ježiš mu riekol: Ja som cesta i pravda i život.
Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa.  Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca.

 

 

Nitra zakázala hazard:)

Priatelia, podporovatelia, dobrovoľníci, občania! 🙂

Spoločne sme to dokázali! Mestskí poslanci na základe našej petície odhlasovali koniec prevádzok s tvrdým hazardom v Nitre.

Je to hlavne vaša zásluha. ĎAKUJEME EŠTE RAZ ZA VAŠU SNAHU, ČAS, MODLITBY. Nitra má vo vás veľký poklad! Nech Vám to Pán Boh odmení.

Našu tlačovú správu si prečítajte tu – http://nitra.zastavmehazard.sk/

Oficiálny článok mesta Nitra je tu – https://www.nitra.sk/zobraz/obsah/31377

Z novín vyberáme napr. toto – https://nitraden.sk/na-zaklade-peticie-zastavme-hazard-zmiznu-z-nitry-vsetky-herne-a-kasina/

Milí priatelia, petícia s hárkami na zastavenie hazardu v Nitre je odovzdaná.👏
Veľmi ďakujeme našim mužom z  petičnému výboru, právnej, materiálnej  i morálnej podpore z  iniciatívy ZASTAVME HAZARD, administratívnym posilám, firme Stravovanie u Líšku za nachovanie počas „volebnej noci“, GCM za prichýlenie a  predovšetkým Vám  – dobrovoľníkom.
Nie je ľahké  obetovať svoj voľný čas, zahodiť okolky a zbierať podpisy nielen pri voľbách, ale i po nich a popri tom čeliť kontrapetíciám. Mimochodom, odovzdaná bola len naša.
Článok so všetkými informáciami
Video Markíza
Osud petície už nie je v našich rukách, 14.6. bude mestské zastupiteľstvo schvaľovať VZN o zákaze hazardu. Zapájame i duchovný boj za dobrú vec, a tak od 5.6. do 14.6. je každý deň vždy iným ochotným kňazom odslúžená svätá omša s úmyslom za Nitru bez hazardu. Tieto tri sú na verejnej pôde, pozývame: 
8.6.2019 sv.Gorazda Klokočina 6:30
9.6.2019 sv.Urbana Zobor 8.00
12.6.2019 Katedrála – Te Deum KSNR 10.00  
——————————————————————————————————————————————————-
PETÍCIA ÚSPEŠNÁ – DO 12.4. DOZBIERAVAME REZERVU
Ďakujeme všetkým zapojeným do petície ZASTAVME HAZARD. Podpisov bolo dostatok, ale je potrebné dozbierať železnú rezervu v prípade neplatných podpisov – budú sa striktne kontrolovať. Preto vás prosíme o pomoc:
Treba dozbieravať v nedeľu po sv. omšiach (tam hárky budú k dispozícii), vo vašom okolí, pred obchodmi, poliklinikami, vo vašej práci. Zber končíme 12.4.
Ak nemáte hárky, ani tričká, zavolajte a dohodneme sa. Potrebujeme ochotných najmä pred veľké obchody, úrady, tam, kde sa točí veľa ľudí, a ochotných po sv. omšiach v meste v nedeľu.  Dôležité je, že tí, čo podpisujú, majú trvalý pobyt v Nitre a NAŠU petíciu ešte nepodpísali.
Prosíme o vytrvalosť až do konca:)
VEĽKÁ VĎAKA!

POZRITE SI VIDEO PANI ČULÁKOVEJ – redaktorky RTVS, ktorá je z Výčap Opatoviec
Status Čulákovej pod týmto videom:

!!!!!Týmto sa vzdávam môho „dobrovoľníčenia“ v petícii Zastavme hazard v Nitre. !!!!!!! Reagujem tak na na tvrdé a hanlivé slová hovorkyne AZAH Dominiky Lukáčovej potom, ako som ju pozvala do verejnej diskusie v Nitre DEBATY POD KUPOLOU. Komunikovala so mnou do chvíle, kým si nepozrela video, ktoré som zverejnila. A toto jej jej autentická reakcia:

„Pani Culakova ,vy si zo mna robite srandu? videla som prave vase video a aj vasu zaangazovanost v peticii. Ani sa neobtazujte mi posielat otazky, vo vasom pripade nemoze byt o profesionalite a objektivite ani rec. Vy dokonca pracujete ako reporterka pre rtvs? Dufam, ze vam nepublikuju nic o teme hazard, lebo to je na podnet na radu pre vysielanie a rentransmisiu.Problemy vasho syna ma uprimne mrzia, ale vy profesionalne skutocne nemozete v mediach robit nic co sa tyka hazardu.Teraz mi je uz vsetko jasne. Zbierajte peticiu proti hazardu, prajem vsetko dobre vasej rodine, ale neskodte prosim slovenskej zurnalistike.“

Ja teda ako dobrovoľníčka končím, aby to nebol dôvod, prečo AZAH odmietne prísť do diskusie. Čo sa týke mojej práce, nerozhodnem sa podľa toho, čo mi radí bývalá moderátorka Markízy a tvár prevádzkovateľov hazardných hier, herní a kasín, ale čo mi hovorí môj rozum, teda nebudem zbierať podpisy a ďalej budem „škodiť slovenskej žurnalistike“. Pán Boh mi to hádam odpustí…Nakoniec, odporúčam dať si do vyhľadávača meno Dominika Lukáčová aj meno Jolana Čuláková. Väčšina ľudí, ktorí pracujú v médiách (a nielen v médiách), totiž na internete za sebou zanecháva jasne viditeľnú stopu…

AKO BOLO NA DNI RODINY 2019?

POĎAKOVANIE

19. mája sme v parku zažili nebeský zázrak. Dážď pred víkendom, dážď po ňom.
 Ale v deň D bolo úžasne! Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa podaril
11. ročník Podujatia Deň rodiny. V OBCI I MESTE RODINA NA PRVOM MIESTE!
Priatelia dobrovoľníci, ďakujeme za pomoc pri Dni rodiny 2019.

Za venovaný čas,čas, námahu, podporu, boľavé nohy, unavené oči, vyspievané hlasivky, či modlitby.
 A najmä za veľké srdce. Vďaka vám: Julo Jenis s manželkou a synmi a celým chlapským tímom, Eva Šmitalová, Jana Mitošinková s manželom, Danka Brezniaková, Mária Šmidová s manželom a partiou NCZP, Peťa Liková a Erich Liko s dcérkou , Darina Šmitalová s manželom, Tatiana Strakova, Lucia Čičová, Viera Knížatová, Monika Kormošová, pátri verbisti  Tomáš Gerboc, Jozef Strečka,  Miroslava Kilianová a celý spevokol,  študenti kňazského seminára, manželia Peter Dlhý a Zuzana Dlha, Petra Bajlová, Andrejka Bírová, super šikovní študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, rodinky, ktoré sa podieľali na svätej omši.  Prosím, poďakujete ďalším, o ktorých viete, že pomáhali.
Veľká rodinná hra s 12 stanovišťami, ktorú absolvovalo 383 rodinných tímov, by nevznikla, keby ste sa nezapojili a pre rodinky nepripravili originálne i poučné úlohy: skauti 23. zbor Nitrava, OZ Vrbina, Centrum Slniečko, n.o., Úsmev ako dar,výtvarníci ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre, Effeta Nitra, OZ Helper, Centrum pre rodinu – Nitra, Ccvčnitra Nitra-Klokočina, výtvarníci Súkromná základná umelecká škola Heleny Madariovej, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre – katedra klinických disciplín a urgentnej medicíny, Chupa Chups.  V cieli hry rodiny vyskladali  z písmenok POSOLSTVO o rodine:

„Na tejto zemi nie je nič cennejšie, nič milovanejšie, nič dôležitejšie, ako je rodina.
Má právom patriť do centra pozornosti celej spoločnosti od obcí a miest,
cez kraje a štáty až po európsky parlament. Chráňme si svoje rodiny ako oko v
hlave. „Deň rodiny v Nitre 2019 sa vydaril aj preto, že máme partnerov a sponzorov na ktorých sa môžeme spoľahnúť
pri organizácii, materiálnom zabezpečení i finančnej podpore. Ďakujeme hlavným organizátorom Deň rodiny
na Slovensku Fórum kresťanských inštitúcií, Slovenská spoločnosť pre rodinu,
hlavnému celoslovenskému partnerovi CitizenGO Slovensko.  V Nitre sa z partnerskej podpory tešíme:
Mesto Nitra Biskupstvo Nitra, NKN – Nitrianska komunitná nadácia, Nitriansky samosprávny kraj, Max of Sound,
mediálne nám  fandia: Nitrička, ARRIVA na Slovensku.
Dobroty a iné materiálne a zážitkové odmeny, dary, občerstvenie, či financie dodali:
Chupa Chups, COOP Jednota Nitra, SD, Nitrazdroj, KSM, Svetluška, AGRO TAMI, a.s.
Rabbi coffee, Ekvia, Anna Zaborska, Nitrianske centrum zdravotne postihnutých Mária Šmidová, Bystrík,s.r.o.,
Katarína Jančiová, stánok s točenou zmrzlinou na začiatku parku, Kvetinárstvo Camelia – Nitra, Babičkina Cukráreň.
O maľovanie na tvár sa postarali Jarka Králová, Nika Králová v spolupráci s Motolino a dobrovoľníčkami.
PODAJ MI RUKU-Nitra prišli pomôcť núdznym ponukou kreatívnych vecičiek a knižiek.
Zážitkové atrakcie v parku poskytli Alfa – Zeta s.r.o., Koníky i dobroty Jazdecký klub sv. Juraja – Ranč DD, ako aj pán Vincent Kováč.
Všetky špeciálne len v tento deň prítomné stánky v parku prispeli so svojimi výrobkami do odmien a pre dobrovoľníkov.
Ďakujeme všetkým menovaným a mnohým nemenovaným súkromným darcom😃
Ďakujeme Pánovi a našej Matke, že sú s nami 🙂
——————————————————
——————————————————

POZVÁNKA

Príďte svojou účasťou povedať nahlas, že rodina je pre každého človeka tou najdôležitejšou hodnotou.  Spoločne tak môžeme napomôcť postaviť rodinu do centra pozornosti našej spoločnosti!

 

PROSÍME PODPORTE NÁŠ PROJEKT

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

grant Mením svoje mesto

Uchádzame sa o Váš hlas pre projekt, v ktorom chceme pomôcť naštartovať ľudí k lepším vzťahom, zamestnaniu, vzájomnému porozumeniu i k práci na sebe vo forme interaktívnych seminárov, a konzultačných hodín v centre. Projekt môžete podporiť na tejto stránke nasledovne:

https://mmm2019.hlasobcanov.sk/all-projects

Sme v kategórii vzdelávanie.
Pod postupom teda kliknite na žltý obdĺžnik Vzdelávanie. Štvrtý projekt je náš, volá sa

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

potom treba kliknúť na Vybrať projekt. Vpravo sa objaví zelený rámček Hlasovať a potom je ešte potrebné vyplniť osobné údaje a na vaše číslo telefónu Vám príde kód – ten sa vpíše tam, kde SMS a je to! Dobrý skutok je dokonaný a veríme, že pomôže tým, ktorý to potrebujú.
Ďakujeme krásne za váš hlas, v tomto prípade sa bez dostatku hlasov nebude môcť projekt uskutočniť😢.  . Preto poproste aj priateľov:)