Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

KRÚŽOK SVETIELKO

Po prázdninách opäť pozývame mamičky s detičkami okolo 2 rokov na interaktívne stretká vždy vo štvrtok o 9.30 v Pastoračnom centre na Klokočine. Ak chcete prísť medzi nás, pre bližšie info volajte 0910906888. Tešíme sa na vás!

 

Kampaň Sviečka za nenarodené deti

Kampaň Sviečka za nenarodené deti je v plnom prúde. Ak ešte nemáte vo vašej farnosti sviečky a chceli by ste tomu napomôcť – volajte 0903982012, radi Vám pomôžeme zapojiť Vašu farnosť do tejto prolife kampane.

Ak chcete podporiť aktivity ochrany života, možnosti sú tu:

Kúpte si sviečku.

Pošlite nám SMS s textom
DMS SVIECKA na číslo 877.
Cena SMS: 2 EUR.

Darujte peniaze cez portál
darujme.sk

Prevodom na účet
IBAN SK25 0900 0000 0050 3335 7295.

Kúpou sviečky podporíte projekty Fóra života v oblasti ochrany života:

  • Zachráňme životyprojekt pomoci tehotným ženám v náročnej situácii
  • Femina v Leviciach a Prešovekomplexné riešenie ťažkostí  žien a ich rodín
  • Poradňa Alexispriestor pre ženy zaskočené tehotenstvom alebo potratom
  • Projekt Tlakový hrniec
    rýchle a výživné debaty so stredoškolskými študentmi

 

Viac o kampani nájdete TU

 

Workshop o komunikácii

Ďakujeme všetkým zúčastneným, opäť sme o niečo múdrejší:) Veríme, že všetko, čo sme sa naučili aj aplikujeme v našich vzťahoch, ktoré sú niekedy zbytočne komplikované. Vychádzajú z nás samých a preto je vždy veľmi dobré z času na čas sa zamyslieť ako robiť zmeny k lepšiemu. Poznať 4 komunikačné typy sa v komunikácii určite oplatí, môžeme lepšie pochopiť myslenie a správanie iných – detí, kolegov, manželov. Je to veľmi dobrá pomôcka a odporúčame prečítať si aj knihu:

Ako sa dohovoriť s tigrom - Kamila Kopsová, Petr Kops

Vítaní sú všetci, ktorí si chcú vylepšiť svoju komunikáciu v rodine či v práci (zíde sa to všade:) a tak vniesť viac pokoja a lásky tam, kde žijeme svoj každodenný život…

Neváhajte a prihláste sa na nitrianskerodiny@gmail.com

Tešíme sa na Vás!

Týždeň dobrovoľníctva 2019

Zo srdca sa chceme poďakovať našim dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva a od 16. do 20. septembra nám prišli do Centra pre rodinu pomôcť s tým, čo sme potrebovali. Boli pre nás veľmi užitoční, lebo nám pomohli potriediť a pripraviť materiálny na tvorivé dielne, ktoré každoročne mávame v adventnom čase. Po minuloročných dielňach sme ich ešte nemali vytriedené, preto nám to veľmi dobre padlo:) Boli ste super!

Na jeseň tiež vždy lepíme nálepky na sviečky ku kampani Sviečka za nenarodené deti. A na to sa nám veľmi hodili šikovné ruky dobrovoľníkov, ktorí mali chuť a čas prísť pomôcť. Tento rok sme ich mali takmer 6 000. Väčšinu stihli polepiť takmer za jeden deň:) Sviečky si budete môcť zakúpiť počas dušičkových sviatkov a podporíte tak aktivity Fóra života za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť.

Viac o tejto kampani si môžete prečítať a zapojiť sa opäť aj ako dobrovoľník TU

Ešte raz veľká vďaka!

BOLI SME NA NÁRODNOM POCHODE ZA ŽIVOT 22.9.2019

Pochod za život v Bratislave sa vydaril, organizácia bola výborná, vymodlené slniečko svietilo celý deň:)
Homíliu zo svätej omše v Inchebe košického arcibiskupa B. Bobera – nájdete TU – 27:42 min. – bola veľmi výstižná…
Atmosféru pochodu lepšie vystihujú fotky ako slová:)

 

 

Ďalšie foto na Fb: TU

Milí účastníci, niekoľko posledných usmernení:

PROGRAM A ČASOVÉ ODHADY

7:30 Odchod autobusu (na čelnom skle bude nápis Centrum pre rodinu – Nitra) z parkoviska pred Zimným štadiónom pod Nitrianskym hradom

10:00 Svätá omša v Inchebe

11:30  predpokladaný záver sv. omše v Inchebe

30 min. – predpokladaný čas presunu z Incheby na Námestie slobody

12:30 začiatok predprogramu na pódiu, postupné zhromažďovanie účastníkov

13:30 začiatok hlavného programu, podstatné posolstvá Národného pochodu

14:30 štart čela Národného pochodu, zároveň pokračuje program na pódiu

16:30 záverečná bodka.

Po skončení Národného pochodu: všetci účastníci nech sa pokojne peši presunú do areálu Incheby a tam nastúpia do autobusu.

KYVADLOVÁ DOPRAVA: INCHEBA ↔ NÁMESTIE SLOBODY

Po sv. omši aj po ukončení pochodu bude k dispozícii kyvadlová doprava na prevoz starých a hendikepovaných osôb.

STRAVOVANIE

Po sv. omši v Inchebe nie je veľa času ani veľa možností na obed v reštauračných zariadeniach. Preto odporúčame, aby si účastníci nezabudli pribaliť vlastnú stravu.

MODLITBA

Vopred Vám ďakujeme za vašu spoločnú pútnickú modlitbu, aby sa Národný pochod za život stal silným impulzom pre morálnu obnovu Slovenska.

—————————————————————————————————————————————–

Ako ďalší krok v snahe o rozvoj kultúry života – v duchu odkazu sv. Jána Pavla II., predovšetkým so zameraním na zastavenie zabíjania nenarodených detí – sa naši otcovia biskupi rozhodli zorganizovať ďalší Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční v Bratislave 22. septembra 2019. Chcete aj vy byť jeho súčasťou? Pridajte sa k nám…

(viac…)

Aby ľudia ľuďom pomáhali 2019

September v Nitrianskej komunitnej nadácii už tradične patrí podujatiu Aby ľudia ľuďom pomáhali.  My sme boli pozvaní spríjemniť toto podujatie rodinám s deťmi a tak sme si pre nich pripravili tvorivé herničky a rôzne hry.  Ďakujeme aj dobrovoľníčkam, ktoré nám prišli pomôcť. Dospelí si posedeli pri dobrom podpecníku a príjemnom hudobnom vystúpení Dominiky Titkovej and Friends. Nechýbalo žrebovanie o pekné vecné ceny a tiež sadenie stromčekov do filantropickej aleje, do ktorého sa zapojili malí i veľkí, dobrovoľníci, verejnosť, zástupcovia firiem i primátor mesta Nitra. Sme radi, že komunita opäť ožila:) Ďakujeme Hanke Stehlíkovej, že máme nový pekný roll-up.

AUGUSTOVÁ MINIBURZA

Prázdniny nám už idú z kopca a pomaly je čas pripraviť sa na začiatok školského roka a chladnejšie počasie. Preto vám dávame možnosť zadovážiť si za „babku“ veci  pre deti ale nielen pre ne:) Všetci ste vítaní!