Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

Burza ukončená a hala pripravená na športovanie

Teplé dni vystriedali chladnejšie a keďže v našej hale pri kostole na Klokočine sa nekúri, boli sme „nútený“ burzu šatstva a vecí prerušiť do jari. Kedy sa opäť otvorí pre našu komunitu vám dáme vedieť na našej www stránke, fb stránke a mailom, ak ste ich odoberatelia. Ak nie, napíšte nám a my vás pridáme do našej databázy – mail je v kontaktoch.

Hala je teda uprataná, čistá a pripravená na športovanie. To prebieha aj v zime, takže pozývame využiť tieto priestory pre svoje zdravie. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli pomôcť, najmä našim seniorom z Nitrianskeho centra postihnutých!   Foto je TU

 

Kampaň Sviečka za nenarodené deti 2021

Rozsvieťme Slovensko 🕯

Príbehy - Sviečka za nenarodené deti

2. november sa blíži a Fórum života otvára kampaň, ktorou chce upriamiť pozornosť na každý jeden stratený život nenarodeného dieťaťa. Symbolom uctenia ich pamiatky je akt zapálenia sviečky, ku ktorému Vás všetkých pozývame.
Tak ako po minulé roky budeme distribuovať sviečky prevažne do kostolov, ale aj do obchodov, kníhkupectiev a lekární… Sviečku za nenarodené deti budete môcť zapáliť aj virtuálne (presne tam sa objaví, kde zadáš adresu:) prostredníctvom stránky www.sviecka.forumzivota.sk .
Minulý rok, kedy pretrvávala pandemická situácia, neprial našej kampani. Avšak robili sme všetko preto aby sme mohli naďalej pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Tohtoročná kampaň je pre nás mimoriadne dôležitá a potrebujeme aj vašu pomoc, aby sme mohli pokračovať v našej činnosti. Ďakujeme všetkým, ktorí prispejú na našu zbierku a pomôžu tak tehotným matkám v núdzi a rodinám v problémoch. ❤
Viac informácií o kampani: https://bit.ly/rozsvietme_slovensko

Pripojili sme sa aj my v Centre pre rodinu.

Tento rok distribuujeme do nitrianskeho kraja cca 3200 sviečok malých plastových a 1600 veľkých sklenených. Olepovali ich žienky – dobrovoľníčky a boli sme na fare v Zbehoch. Ďakujeme pánovi dekanovi  Gallasovi za pekné prijatie a povzbudenie.

 

Stretnutie dobrovoľníkov NTM v Liptovskom Mikuláši

Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť osobne:

ČO? Stretnutie dobrovoľníkov NTM

KDE? Centrum pre rodinu a vzťahy v Liptovskom Mikuláši

KEDY? Sobota 25.9. od 9.45 do 15h

KTO? Práve Vy (najmä pokiaľ vám záleží na tom, aby manželstvá vo vašom okolí naozaj prekvitali a chcete pre to niečo aktívne urobiť)

OBSAH STRETNUTIA:

– pripomenieme si, o čom je NTM (najmä pre tých, ktorí s NTM začínajú)

– predstavíme nadchádzajúcu kampaň, jej tému, grafický vizuál, materiály, …

– vytvoríme priestor pre vzájomné zdieľanie nazbieraných skúseností, aby nám príprava najbližšieho ročníka NTM išla čo najlepšie

– a tiež chceme načúvať Vašim postrehom v súvislosti s témou „Manželský trojuholník?“

Prežili sme plnohodnotný čas pri príprave budúcoročnej kampane NTM 2022. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli i tým, ktorí sa pripojili online:) 

FOTO TU

Sledujte NTM aj na FB

Valné zhromaždenie CPR na Lukovom dvore

29.8. sme sa po dlhom čase stretli aj oficiálne a na Lukovom dvore usporiadali Valné zhromaždenie členov združenia.
Do správnej rady boli opäť zvolení – ako predseda Július Jenis, ako členky správnej rady Dobroslava Baranová a Viera Čanigová.
Nasledovalo pohostenie, prekvapenie – torta k 20. výročiu centra a opekačka. Kvapkám dažďa sme sa vyhli :).
Chcete hlasovať a vyjadrovať sa k aktivitám centra na ďalšom Valnom zhromaždení i Vy 😊 ?
Staňte sa členom a rozšírte naše rady: ČLENSTVO CENTRUM PRE RODINU NITRA.
Privítame každého s prorodinným zmýšľaním.

FOTO Z VALNÉHO JE TU

https://www.zonerama.com/Nitrianskerodiny/Album/7594765

Výročná správa CPR za rok 2020

Nech sa páči, prečítajte si niečo o našej činnosti a spoznajte nás lepšie – našu činnosť, našich dobrovoľníkov, odozvy od tých, ktorým aj vy pomáhate!

Ďakujeme a „Pán Boh odmeň“ vyprosujeme všetkým, ktorí nás podporujete akýmkoľvek spôsobom. Veríme, že naše obety nebudú márne a že všetko, čo spoločne zasievame, prinesie úrodu v pravom čase:)

Výročná správa rok 2020