Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

PROSÍME PODPORTE NÁŠ PROJEKT

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

grant Mením svoje mesto

Uchádzame sa o Váš hlas pre projekt, v ktorom chceme pomôcť naštartovať ľudí k lepším vzťahom, zamestnaniu, vzájomnému porozumeniu i k práci na sebe vo forme interaktívnych seminárov, a konzultačných hodín v centre. Projekt môžete podporiť na tejto stránke nasledovne:

https://mmm2019.hlasobcanov.sk/all-projects

Sme v kategórii vzdelávanie.
Pod postupom teda kliknite na žltý obdĺžnik Vzdelávanie. Štvrtý projekt je náš, volá sa

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

potom treba kliknúť na Vybrať projekt. Vpravo sa objaví zelený rámček Hlasovať a potom je ešte potrebné vyplniť osobné údaje a na vaše číslo telefónu Vám príde kód – ten sa vpíše tam, kde SMS a je to! Dobrý skutok je dokonaný a veríme, že pomôže tým, ktorý to potrebujú.
Ďakujeme krásne za váš hlas, v tomto prípade sa bez dostatku hlasov nebude môcť projekt uskutočniť😢.  . Preto poproste aj priateľov:)

2 alebo 3% pre nás – v roku 2019 INAK

Milí priatelia,
ak ste naším fanúšikom,
a viete si predstaviť podporu činnosti CPR formou
venovania podielu z vašich daní, sme veľmi radi.
Výnimočne  tento rok budeme príspevky 2% zbierať na tlačivách OZ CHERUBÍN.
Celá suma, ktorá príde na účet je iba pre naše Centrum.
Žiaľ prešvihli sme jednu lehotu v máji o pár dní a nemohli sme sa už zaregistrovať.
Ďakujeme doteraz “ spiacemu“ OZ Cherubín za pomoc a Vám za priazeň.
Tlačivá na stiahnutie sú tu: Vyhlasenieza2018Cherubin
Pán Boh zaplať za Vašu štedrosť.

Predsedníctvo Centra pre rodinu – Nitra

PETÍCIA ÚSPEŠNÁ – DO 12.4. DOZBIERAVAME REZERVU

Ďakujeme všetkým zapojeným do petície ZASTAVME HAZARD. Podpisov bolo dostatok, ale je potrebné dozbierať železnú rezervu v prípade neplatných podpisov – budú sa striktne kontrolovať. Preto vás prosíme o pomoc:
Treba dozbieravať v nedeľu po sv. omšiach (tam hárky budú k dispozícii), vo vašom okolí, pred obchodmi, poliklinikami, vo vašej práci. Zber končíme 12.4.
Ak nemáte hárky, ani tričká, zavolajte a dohodneme sa. Potrebujeme ochotných najmä pred veľké obchody, úrady, tam, kde sa točí veľa ľudí, a ochotných po sv. omšiach v meste v nedeľu.  Dôležité je, že tí, čo podpisujú, majú trvalý pobyt v Nitre a NAŠU petíciu ešte nepodpísali.
Prosíme o vytrvalosť až do konca:)
VEĽKÁ VĎAKA!

POZRITE SI VIDEO PANI ČULÁKOVEJ – redaktorky RTVS, ktorá je z Výčap Opatoviec
Status Čulákovej pod týmto videom:

!!!!!Týmto sa vzdávam môho „dobrovoľníčenia“ v petícii Zastavme hazard v Nitre. !!!!!!! Reagujem tak na na tvrdé a hanlivé slová hovorkyne AZAH Dominiky Lukáčovej potom, ako som ju pozvala do verejnej diskusie v Nitre DEBATY POD KUPOLOU. Komunikovala so mnou do chvíle, kým si nepozrela video, ktoré som zverejnila. A toto jej jej autentická reakcia:

„Pani Culakova ,vy si zo mna robite srandu? videla som prave vase video a aj vasu zaangazovanost v peticii. Ani sa neobtazujte mi posielat otazky, vo vasom pripade nemoze byt o profesionalite a objektivite ani rec. Vy dokonca pracujete ako reporterka pre rtvs? Dufam, ze vam nepublikuju nic o teme hazard, lebo to je na podnet na radu pre vysielanie a rentransmisiu.Problemy vasho syna ma uprimne mrzia, ale vy profesionalne skutocne nemozete v mediach robit nic co sa tyka hazardu.Teraz mi je uz vsetko jasne. Zbierajte peticiu proti hazardu, prajem vsetko dobre vasej rodine, ale neskodte prosim slovenskej zurnalistike.“

Ja teda ako dobrovoľníčka končím, aby to nebol dôvod, prečo AZAH odmietne prísť do diskusie. Čo sa týke mojej práce, nerozhodnem sa podľa toho, čo mi radí bývalá moderátorka Markízy a tvár prevádzkovateľov hazardných hier, herní a kasín, ale čo mi hovorí môj rozum, teda nebudem zbierať podpisy a ďalej budem „škodiť slovenskej žurnalistike“. Pán Boh mi to hádam odpustí…Nakoniec, odporúčam dať si do vyhľadávača meno Dominika Lukáčová aj meno Jolana Čuláková. Väčšina ľudí, ktorí pracujú v médiách (a nielen v médiách), totiž na internete za sebou zanecháva jasne viditeľnú stopu…

POZOR! OBJASNENIE PETÍCIE zo 16.3.

Milí priatelia, v spolupráci s ďalšími organizáciami a mestom
dlhšiu dobu pripravujeme a propagujeme petíciu ZASTAVME HAZARD v Nitre
na 30.3. 2019, 2. kolo prezidentských volieb. Podpísal ju už aj pán primátor, viceprimátori i viacerí poslanci ako občania tohto mesta.
Nečakane a bez propagácie medzi Nitranmi  sa však zberači podpisov (zaplatení brigádnici) objavili pred volebnými miestnosťami 16.3. s úplne inou petíciou, ktorú inicioval  petičný výbor ( jedna osoba) z Bratislavy. Ak chceme, aby hazard postupne z Nitry vymizol, je potrebné podpísať petíciu 30.3., na ktorej úspešnosti máme my Nitrania úprimný záujem.
Tu je vyhlásenie Petičného výboru celoslovenskej iniciatívy ZASTAVME HAZARD, ktorej je naša nitrianska petícia  30.3. súčasťou.

Nitra: 16.3.2019: Iniciatíva Zastavme hazard má za sebou odovzdané úspešné petície proti hazardu v Bratislave, Ružomberku, Levoči, Galante, Vrábľoch, Dolnom Kubíne a v Šaštíne – Stráže. Naša Iniciatíva využíva výhradne dobrovoľníkov, ktorí túto činnosť vykonávajú bezplatne a dodržiavajú apolitickosť celej akcie. Vyjadrenie členov petičného výboru:

Peter Beňa uviedol: „V dvoch mestách, v ktorých sme začali zbierať petíciu k úspešnému ukončeniu petície nedošlo, a to v Prešove a Poprade. V oboch mestách prebehli proti našej petícii kontrapetície, ktoré využívali platených brigádnikov a predkladali ľuďom petičné hárky, ktoré v Prešove nespĺňali zákonné náležitosti a v Poprade PR agentúra, ktorá pracovala pre hazard lobby zneužila náš petičný hárok v starom znení na zbieranie podpisov počas našej akcie. Obe petície nikdy neboli odovzdané a pri druhej petícii sme podali trestné oznámenie. Doteraz nie je jasné z akých finančných zdrojov boli platení brigádnici.“

Anton Chromík dodal: „Iniciatíva, ktorú zastupuje jediná osoba pani Rattayová (ktorá tvorí celý výbor) nemá za sebou žiadnu úspešnú odovzdanú petíciu. Pani Rattayová nekomunikovala vopred s dobrovoľníkmi Iniciatívy Zastavme hazard a dokonca novú petíciu v Bratislave začala zbierať počas platného všeobecne záväzného nariadenia v Bratislave, ktoré už zakazovalo hazard. Nezvažovala dôsledky a situáciu ohľadom súdneho sporu, ktorý stále trvá. Nekomunikovala s tímom, ktorý odovzdal úspešnú petíciu.“

Martin Čepček dodal: „Je zaujímavé, že o zbere podpisov v krajských mestách pod petíciu pani Rattayovej do piatka 15.3.2019 nevedel skoro nikto, okrem pani Dominiky Lukáčovej, hovorkyne hazardnej lobby, ktorá ako jedna z prvých o tejto iniciatíve v krajských mestách informovala verejne v Markíze.“

Matúš Libant uviedol: „Pani Rattayová nerešpektuje, že v Nitre prebieha petícia Iniciatívy Zastavme hazard od roku 2016, ktorá už má 18.000 podpisov. Pani Rattayová, rovnako ako iné kotraakcie používa platených brigádnikov, ktorí podľa ich vyjadrenia dostávajú za zber od 50 do 150 eur.. Pani Rattayová má v uliciach stovky platených brigádnikov pričom používa na ich zaplatenie finančné zdroje neznámeho pôvodu.“

Anton Chromík, advokát Iniciatívy Zastavme hazard doplnil: „Pani Rattayová používa po 1. marci 2019 neplatný petičný hárok, ktorý nemôže byť použitý podľa nového zákona č. 30/2019 o hazardných hrách (ďalej len „zákon“). Prechodné ustanovenie § 99, ods. 23 nového zákona umožňuje použitie podpisov na starom petičnom hárku podľa starého zákona, len ak boli zhromaždené pre 1. marcom 2019.“

Martin Čepček uviedol: „Máme svedkov, že ich platení brigádnici tvrdia občanom, že pri petícii pani Rattayovej sa jedná o petíciu Zastavme hazard, ktorú podporil primátor, čo nie je pravda a zároveň máme svedkov, ktorí potvrdzujú, že jej platení brigádnici hovoria pri podpise ľuďom, aby petíciu Zastavme hazard, ktorú organizuje naša Iniciatíva na 30.3. už nepodpisovali kvôli duplicite.“
Peter Beňa doplnil: „Petícia pani Rattayovej neobsahuje zákaz kasín ako ho obsahuje naša petícia Zastavme hazard.“
Matúš Libant uzatvoril: „Z týchto dôvodov považujeme akciu pani Rattayovej za kontraakciu podobnú akcii v Prešove a Poprade.

Vyzývame ľudí, ak petíciu pani Rattayovej nazvanú „Chceme Nitru bez hazardu“ na starých hárkoch podľa neplatného zákona podpísali, aby určite podpísali aj petíciu Zastavme hazard s logom našej Iniciatívy, ktorá je zostavená podľa nového zákona .“

Iniciatíva Zastavme hazard bude petíciu Zastavme hazard zbierať 30.3.2019 pred volebnými miestnosťami s pomocou dobrovoľníkov (nie platených brigádnikov), ktorí budú mať na sebe tričká Iniciatívy Zastavme hazard.

Za Petičný výbor

Matúš Libant
Martin Čepček
Anton Chromík
Peter Beňa

Iniciatíva Zastavme hazard
nitra@zastavmehazard.sk
t. č.: 0910 852 277

SI VEĽMI POTREBNÝ AKO DOBROVOĽNÍK

Milí priatelia,
hranie hazardu vyvoláva závislosť, ktorá rozbíja rodiny a mnohým ľuďom ničí život.  V Nitre je momentálne až 46 kamenných prevádzok kasín a herní. Počet herných prístrojov neustále narastá, je ich na obyvateľa najviac z krajských miest.  Jedna petícia za zákaz hazardu v Nitre sa už konala v roku 2016, vtedy sa však nevyzbieral dostatočný počet podpisov kvôli nedostatku dobrovoľníkov  a následne došlo k zmene Zákona o hazardných hrách, na ktorý sa petícia odvolávala. Preto nová legislatíva = nová petícia.
V deň konania druhého kola prezidentských volieb 30. marca 2019 je skvelá príležitosť zozbierať dostatok podpisov.
Spoločne to dokážeme!

Je však nevyhnutné mať ochotných dobrovoľníkov, ktorí budú s petičnými hárkami v blízkosti všetkých volebných budov v meste opakovať každému okoloidúcemu túto jednoduchú vetu:

„Dobrý deň :), podpísali by ste nám petíciu za zákaz kasín a herní?“

Petičný výbor spolu s nami a ďalšími organizáciami  potrebuje dobrovoľníkov, musí nás byť aspoň 300!

http://nitra.zastavmehazard.sk/

Stačí na to mať viac ako 16 rokov a nebyť členom volebnej komisie. 
Samozrejme, že od dobrovoľníkov nepožadujeme, aby boli k dispozícii po celý deň. Ak môžete prísť čo i len na dve hodiny, prihláste sa!
Prihlásiť sa môžete ako jednotlivec alebo uvediete, že ste členovia skupinky, partie, spoločenstva a pokúsime sa zaradiť vás spolu a na jedno miesto.
Ak nie ste z Nitry, nevadí. Zabezpečíme vám jednoduchý nocľah.

Všetky informácie  a formulár nájdete tu:

http://nitra.zastavmehazard.sk/

ĎAKUJEME a prosíme modlime sa na tento úmysel.

MINIBURZA VO ŠTVRTKY

Po zime opäť začíname charitatívnu ponúkame šatstva a vecí za symbolický príspevok a to vždy vo štvrtky v čase doobeda od 10.00 do 12.00 a popoludní od 16.00 do 18.00. Jarná dvojtýždňová burza začne v týždni po Veľkej Noci. Bližšie info čoskoro.