Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

25. marec – Deň počatého dieťaťa

Tento týždeň začína kampaň 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Jej tohtoročným mottom je vyznanie „ĎAKUJEM, ŽE SOM“. Má nás inšpirovať k uvedomeniu si toho, že náš život je nezaslúženým Božím darom. Svoj jasný postoj k jeho ochrane vyjadrime počas tohto týždňa nosením bielej stužky – symbolu krehkosti počatého ľudského života.

Viac informácií na http://www.25marec.sk/

Svetielko

V rámci krúžku Svetielko sme mali Montessori dielničky s Natáliou Opralovou z Montessori škôlky v Centre Skalka na Kalvárii a naučili sme sa ako si už veľmi malé deti dokážu samostatne nakrájať jabĺčko, uhorku, očistiť mandarínku či vajíčko a veľa iných dôležitých vecí,  ako ich zamestnať tak, aby sme podporili ich všestranný rozvoj.

„Dať dieťaťu slobodu
neznamená ponechať ho samé na seba.“
Mária Montessori

 

Víkendová príprava na sviatosť manželstva

Aktuálne možnosti prípravy snúbencov na manželstvo v Nitre:

Spoločná víkendová príprava snúbencov vo farnosti Nitra-Kalvária sa koná pod vedením miestnych kňazov a manželských párov, ktoré sú pre túto službu pripravení Nitrianskou diecézou. Táto príprava trvá vždy dva dni (sobota a nedeľa), a to v termínoch zverejnených na stránke farnosti Nitra-Kalvária: https://kalvaria.verbisti.sk/, v sekcii „Nástenka/Sviatosti“, kde sú všetky potrebné informácie vrátane prihlásenia sa.
Na uvedenej stránke nájdete tiež odkaz na ďalšie kurzy prípravy na manželstvo v Nitre na Kalvárii, a to pod hlavičkou Misijného domu s možnosťou ubytovania.

(viac…)

Kresťanský koučing

ČO je kresťanský koučing ?

Nie s každou vnútornou ťažkosťou sa musí človek obrátiť priamo na psychológa. Často postačí stretnutie s vyškoleným koučom, ktorý vie pomocou rozhovoru sprevádzať klienta pri pomenovaní jeho problému i následnom riešení. Kresťanský koučing je premieňajúci, transformujúci rozhovor, ktorý vychádza z poznania, že všetci sme nástrojom v Božích rukách a najdôležitejšie miesto má Boh. Koučing a kresťanstvo sa nevylučujú, naopak koučovacie princípy a kresťanské presvedčenie sú v zhode.

Prečo kresťanský koučing ?

Lebo chceme riešiť svoju životnú situáciu, pohnúť sa z miesta, rozhodnúť sa…v súlade s našou vierou. Koučing využíva schopnosť človeka nahliadnuť do svojho vnútra vďaka otázkam „zvonka“ takým spôsobom, akým to sám od seba väčšinou nie je schopný urobiť. Všetky odpovede aj riešenia našich situácií máme v sebe, niekedy veľmi hlboko a kresťanský koučing nám pomôže sa ku nim dostať.

AKO prebieha kresťanský koučing ?

Keď si vyberiete „svojho“ kresťanského kouča, kontaktujete ho mailom alebo telefonicky. Kresťanský koučing je rozhovor formou otázok a odpovedí. Kouč pomáha koučovanému objaviť v sebe pre neho tie najlepšie odpovede. Na rozdiel od svetského koučingu veríme v uzdravujúcu silu Ducha Svätého.

KDE  prebieha kresťanský koučing ?

Rozhovor prebieha na vzájomne dohodnutom pokojnom mieste a čase. Obvyklá dĺžka koučovacieho rozhovoru je do 60 min.

KEDY kresťanský koučing ?  Napr.:

  • keď sa chcete pohnúť z bodu A do bodu B a neviete AKO
  • keď sa potrebujeme pohnúť z miesta a neviete ani KDE ani AKO
  • keď sa chcete správne rozhodnúť
  • keď hľadáte odpoveď na dôležitú otázku
  • keď si potrebujete upratať vo svojom vnútri, …

Kresťanský koučing môžu využiť  jednotlivci v rôznom veku, manželia, snúbenci, mladí ľudia v rôznych životných situáciách.

Podstatne viac o kresťanskom koučingu je povedané v tejto zaujímavej diskusii na TV LUX :

https://www.tvlux.sk/archiv/play/11258.

Všetko dôležité o kresťanskom koučingu na Slovensku sa sústreďuje na celoslovenskom webe http://www.krestanskykouc.sk/.

 

Kontakty na kresťanských koučov pri Centre pre rodinu v Nitre :

  • Beatka

Beata Laktišova                                             

tel.: 0902 267 952

mail : beata.laktisova@gmail.com

Topoľčianky

 

  • Dodka

             Ing. Jozefa Danová

tel.: +421 948 116 311

mail : krestanskykouc.nr@gmail.com

www.dodkadanova.sk

Nitra

 

  • Stanko

             Ing. Stanislav Krajčovič   

tel.:   +421 907724442

mail : stanokrajcovic@hotmail.com

Nitra

 

Sme úspešnými absolventami 4-mesačného výcviku Kresťanský kouč, ktorý realizuje Poradenské centrum pre rodiny – Family Garden v Bratislave http://www.familygarden.sk/.

 

Ak vás téma kresťanského koučingu zaujala, máte otázky k téme, alebo máte záujem o prvú konzultáciu konkrétnej situácie – s dôverou sa obráťte na niektorého z nás. Na vaše otázky radi zodpovieme tu.

 

 

Vďaka za vašu štedrosť alias ako dopadol VCHJ 2017

Milí priatelia, dobrodinci,
chceme sa Vám veľmi poďakovať za Váš príspevok času, financií, produktov, modlitieb na naše charitatívne aktivity pre rodiny a osamelých v nepriaznivej situácii.
Tým že ste prispeli na adventné vence, alebo ste sa akoukoľvek formou podieľali na  výťažku 11. charitatívneho  vianočného  jarmoku, ste pomohli okolo 60-  tim rodinám z Nitry a okolia. Otec biskup taktiež prispel ďalším vyše 30- tim  rodinám. Dievčatá v kancelárii už usilovne prerozdeľujú  a odovzdávajú výťažok –   z jarmoku  6025 € a z ponuky adventných vencov 1640 €.
Atmosféra jarmoku  bola úžasná, sme vďační za všetkých zúčastnených, rekordných 14 dobročinných stánkov, dodávku čerstvej čečiny,  unplugged live, super hudobný podmaz, a mnoho iných milých drobností, napríklad – svietilo nám pravé betlehemské svetielko, ktoré nám priniesli skauti:)
Prosíme, aby ste naše poďakovanie tlmočili  všetkým, o ktorých viete, že pomohli…
Na to, aby sme adventnú pomoc mohli uskutočniť v čo najlepšej miere, ďakujeme aj našej farnosti Klokočina, Nadácii ZSE, nadácii GRANVIA, CCVČ, za kapustničku spoločnosti Stravovanie u Líšku za podporu sponzorom Anke Kolesárovej, Ladislavovi Andelovi, Ľubomírovi Pištekovi (VV DESIGN Bratislava, s.r.o.), Jurajovi Némethovi (Agrolens s.r.o.), Vladimírovi Nevlahovi (Profi-gastro), Elene Puškášovej a Danke Sedláčkovej.
Nech Vás Pán požehnáva nielen v tento sviatočný čas!
Predsedníctvo a pracovníci
Centrum pre rodinu – Nitra