Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

Nitra zakázala hazard:)

Priatelia, podporovatelia, dobrovoľníci, občania! 🙂

Spoločne sme to dokázali! Mestskí poslanci na základe našej petície odhlasovali koniec prevádzok s tvrdým hazardom v Nitre.

Je to hlavne vaša zásluha. ĎAKUJEME EŠTE RAZ ZA VAŠU SNAHU, ČAS, MODLITBY. Nitra má vo vás veľký poklad! Nech Vám to Pán Boh odmení.

Našu tlačovú správu si prečítajte tu – http://nitra.zastavmehazard.sk/

Oficiálny článok mesta Nitra je tu – https://www.nitra.sk/zobraz/obsah/31377

Z novín vyberáme napr. toto – https://nitraden.sk/na-zaklade-peticie-zastavme-hazard-zmiznu-z-nitry-vsetky-herne-a-kasina/

Milí priatelia, petícia s hárkami na zastavenie hazardu v Nitre je odovzdaná.👏
Veľmi ďakujeme našim mužom z  petičnému výboru, právnej, materiálnej  i morálnej podpore z  iniciatívy ZASTAVME HAZARD, administratívnym posilám, firme Stravovanie u Líšku za nachovanie počas „volebnej noci“, GCM za prichýlenie a  predovšetkým Vám  – dobrovoľníkom.
Nie je ľahké  obetovať svoj voľný čas, zahodiť okolky a zbierať podpisy nielen pri voľbách, ale i po nich a popri tom čeliť kontrapetíciám. Mimochodom, odovzdaná bola len naša.
Článok so všetkými informáciami
Video Markíza
Osud petície už nie je v našich rukách, 14.6. bude mestské zastupiteľstvo schvaľovať VZN o zákaze hazardu. Zapájame i duchovný boj za dobrú vec, a tak od 5.6. do 14.6. je každý deň vždy iným ochotným kňazom odslúžená svätá omša s úmyslom za Nitru bez hazardu. Tieto tri sú na verejnej pôde, pozývame: 
8.6.2019 sv.Gorazda Klokočina 6:30
9.6.2019 sv.Urbana Zobor 8.00
12.6.2019 Katedrála – Te Deum KSNR 10.00  
——————————————————————————————————————————————————-
PETÍCIA ÚSPEŠNÁ – DO 12.4. DOZBIERAVAME REZERVU
Ďakujeme všetkým zapojeným do petície ZASTAVME HAZARD. Podpisov bolo dostatok, ale je potrebné dozbierať železnú rezervu v prípade neplatných podpisov – budú sa striktne kontrolovať. Preto vás prosíme o pomoc:
Treba dozbieravať v nedeľu po sv. omšiach (tam hárky budú k dispozícii), vo vašom okolí, pred obchodmi, poliklinikami, vo vašej práci. Zber končíme 12.4.
Ak nemáte hárky, ani tričká, zavolajte a dohodneme sa. Potrebujeme ochotných najmä pred veľké obchody, úrady, tam, kde sa točí veľa ľudí, a ochotných po sv. omšiach v meste v nedeľu.  Dôležité je, že tí, čo podpisujú, majú trvalý pobyt v Nitre a NAŠU petíciu ešte nepodpísali.
Prosíme o vytrvalosť až do konca:)
VEĽKÁ VĎAKA!

POZRITE SI VIDEO PANI ČULÁKOVEJ – redaktorky RTVS, ktorá je z Výčap Opatoviec
Status Čulákovej pod týmto videom:

!!!!!Týmto sa vzdávam môho „dobrovoľníčenia“ v petícii Zastavme hazard v Nitre. !!!!!!! Reagujem tak na na tvrdé a hanlivé slová hovorkyne AZAH Dominiky Lukáčovej potom, ako som ju pozvala do verejnej diskusie v Nitre DEBATY POD KUPOLOU. Komunikovala so mnou do chvíle, kým si nepozrela video, ktoré som zverejnila. A toto jej jej autentická reakcia:

„Pani Culakova ,vy si zo mna robite srandu? videla som prave vase video a aj vasu zaangazovanost v peticii. Ani sa neobtazujte mi posielat otazky, vo vasom pripade nemoze byt o profesionalite a objektivite ani rec. Vy dokonca pracujete ako reporterka pre rtvs? Dufam, ze vam nepublikuju nic o teme hazard, lebo to je na podnet na radu pre vysielanie a rentransmisiu.Problemy vasho syna ma uprimne mrzia, ale vy profesionalne skutocne nemozete v mediach robit nic co sa tyka hazardu.Teraz mi je uz vsetko jasne. Zbierajte peticiu proti hazardu, prajem vsetko dobre vasej rodine, ale neskodte prosim slovenskej zurnalistike.“

Ja teda ako dobrovoľníčka končím, aby to nebol dôvod, prečo AZAH odmietne prísť do diskusie. Čo sa týke mojej práce, nerozhodnem sa podľa toho, čo mi radí bývalá moderátorka Markízy a tvár prevádzkovateľov hazardných hier, herní a kasín, ale čo mi hovorí môj rozum, teda nebudem zbierať podpisy a ďalej budem „škodiť slovenskej žurnalistike“. Pán Boh mi to hádam odpustí…Nakoniec, odporúčam dať si do vyhľadávača meno Dominika Lukáčová aj meno Jolana Čuláková. Väčšina ľudí, ktorí pracujú v médiách (a nielen v médiách), totiž na internete za sebou zanecháva jasne viditeľnú stopu…

AKO BOLO NA DNI RODINY 2019?

POĎAKOVANIE

19. mája sme v parku zažili nebeský zázrak. Dážď pred víkendom, dážď po ňom.
 Ale v deň D bolo úžasne! Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa podaril
11. ročník Podujatia Deň rodiny. V OBCI I MESTE RODINA NA PRVOM MIESTE!
Priatelia dobrovoľníci, ďakujeme za pomoc pri Dni rodiny 2019.

Za venovaný čas,čas, námahu, podporu, boľavé nohy, unavené oči, vyspievané hlasivky, či modlitby.
 A najmä za veľké srdce. Vďaka vám: Julo Jenis s manželkou a synmi a celým chlapským tímom, Eva Šmitalová, Jana Mitošinková s manželom, Danka Brezniaková, Mária Šmidová s manželom a partiou NCZP, Peťa Liková a Erich Liko s dcérkou , Darina Šmitalová s manželom, Tatiana Strakova, Lucia Čičová, Viera Knížatová, Monika Kormošová, pátri verbisti  Tomáš Gerboc, Jozef Strečka,  Miroslava Kilianová a celý spevokol,  študenti kňazského seminára, manželia Peter Dlhý a Zuzana Dlha, Petra Bajlová, Andrejka Bírová, super šikovní študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, rodinky, ktoré sa podieľali na svätej omši.  Prosím, poďakujete ďalším, o ktorých viete, že pomáhali.
Veľká rodinná hra s 12 stanovišťami, ktorú absolvovalo 383 rodinných tímov, by nevznikla, keby ste sa nezapojili a pre rodinky nepripravili originálne i poučné úlohy: skauti 23. zbor Nitrava, OZ Vrbina, Centrum Slniečko, n.o., Úsmev ako dar,výtvarníci ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre, Effeta Nitra, OZ Helper, Centrum pre rodinu – Nitra, Ccvčnitra Nitra-Klokočina, výtvarníci Súkromná základná umelecká škola Heleny Madariovej, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre – katedra klinických disciplín a urgentnej medicíny, Chupa Chups.  V cieli hry rodiny vyskladali  z písmenok POSOLSTVO o rodine:

„Na tejto zemi nie je nič cennejšie, nič milovanejšie, nič dôležitejšie, ako je rodina.
Má právom patriť do centra pozornosti celej spoločnosti od obcí a miest,
cez kraje a štáty až po európsky parlament. Chráňme si svoje rodiny ako oko v
hlave. „Deň rodiny v Nitre 2019 sa vydaril aj preto, že máme partnerov a sponzorov na ktorých sa môžeme spoľahnúť
pri organizácii, materiálnom zabezpečení i finančnej podpore. Ďakujeme hlavným organizátorom Deň rodiny
na Slovensku Fórum kresťanských inštitúcií, Slovenská spoločnosť pre rodinu,
hlavnému celoslovenskému partnerovi CitizenGO Slovensko.  V Nitre sa z partnerskej podpory tešíme:
Mesto Nitra Biskupstvo Nitra, NKN – Nitrianska komunitná nadácia, Nitriansky samosprávny kraj, Max of Sound,
mediálne nám  fandia: Nitrička, ARRIVA na Slovensku.
Dobroty a iné materiálne a zážitkové odmeny, dary, občerstvenie, či financie dodali:
Chupa Chups, COOP Jednota Nitra, SD, Nitrazdroj, KSM, Svetluška, AGRO TAMI, a.s.
Rabbi coffee, Ekvia, Anna Zaborska, Nitrianske centrum zdravotne postihnutých Mária Šmidová, Bystrík,s.r.o.,
Katarína Jančiová, stánok s točenou zmrzlinou na začiatku parku, Kvetinárstvo Camelia – Nitra, Babičkina Cukráreň.
O maľovanie na tvár sa postarali Jarka Králová, Nika Králová v spolupráci s Motolino a dobrovoľníčkami.
PODAJ MI RUKU-Nitra prišli pomôcť núdznym ponukou kreatívnych vecičiek a knižiek.
Zážitkové atrakcie v parku poskytli Alfa – Zeta s.r.o., Koníky i dobroty Jazdecký klub sv. Juraja – Ranč DD, ako aj pán Vincent Kováč.
Všetky špeciálne len v tento deň prítomné stánky v parku prispeli so svojimi výrobkami do odmien a pre dobrovoľníkov.
Ďakujeme všetkým menovaným a mnohým nemenovaným súkromným darcom😃
Ďakujeme Pánovi a našej Matke, že sú s nami 🙂
——————————————————
——————————————————

POZVÁNKA

Príďte svojou účasťou povedať nahlas, že rodina je pre každého človeka tou najdôležitejšou hodnotou.  Spoločne tak môžeme napomôcť postaviť rodinu do centra pozornosti našej spoločnosti!

 

PROSÍME PODPORTE NÁŠ PROJEKT

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

grant Mením svoje mesto

Uchádzame sa o Váš hlas pre projekt, v ktorom chceme pomôcť naštartovať ľudí k lepším vzťahom, zamestnaniu, vzájomnému porozumeniu i k práci na sebe vo forme interaktívnych seminárov, a konzultačných hodín v centre. Projekt môžete podporiť na tejto stránke nasledovne:

https://mmm2019.hlasobcanov.sk/all-projects

Sme v kategórii vzdelávanie.
Pod postupom teda kliknite na žltý obdĺžnik Vzdelávanie. Štvrtý projekt je náš, volá sa

Príležitosť na zmenu s Centrom pre rodinu

potom treba kliknúť na Vybrať projekt. Vpravo sa objaví zelený rámček Hlasovať a potom je ešte potrebné vyplniť osobné údaje a na vaše číslo telefónu Vám príde kód – ten sa vpíše tam, kde SMS a je to! Dobrý skutok je dokonaný a veríme, že pomôže tým, ktorý to potrebujú.
Ďakujeme krásne za váš hlas, v tomto prípade sa bez dostatku hlasov nebude môcť projekt uskutočniť😢.  . Preto poproste aj priateľov:)

2 alebo 3% pre nás – v roku 2019 INAK

Milí priatelia,
ak ste naším fanúšikom,
a viete si predstaviť podporu činnosti CPR formou
venovania podielu z vašich daní, sme veľmi radi.
Výnimočne  tento rok budeme príspevky 2% zbierať na tlačivách OZ CHERUBÍN.
Celá suma, ktorá príde na účet je iba pre naše Centrum.
Žiaľ prešvihli sme jednu lehotu v máji o pár dní a nemohli sme sa už zaregistrovať.
Ďakujeme doteraz “ spiacemu“ OZ Cherubín za pomoc a Vám za priazeň.
Tlačivá na stiahnutie sú tu: Vyhlasenieza2018Cherubin
Pán Boh zaplať za Vašu štedrosť.

Predsedníctvo Centra pre rodinu – Nitra

POZOR! OBJASNENIE PETÍCIE zo 16.3.

Milí priatelia, v spolupráci s ďalšími organizáciami a mestom
dlhšiu dobu pripravujeme a propagujeme petíciu ZASTAVME HAZARD v Nitre
na 30.3. 2019, 2. kolo prezidentských volieb. Podpísal ju už aj pán primátor, viceprimátori i viacerí poslanci ako občania tohto mesta.
Nečakane a bez propagácie medzi Nitranmi  sa však zberači podpisov (zaplatení brigádnici) objavili pred volebnými miestnosťami 16.3. s úplne inou petíciou, ktorú inicioval  petičný výbor ( jedna osoba) z Bratislavy. Ak chceme, aby hazard postupne z Nitry vymizol, je potrebné podpísať petíciu 30.3., na ktorej úspešnosti máme my Nitrania úprimný záujem.
Tu je vyhlásenie Petičného výboru celoslovenskej iniciatívy ZASTAVME HAZARD, ktorej je naša nitrianska petícia  30.3. súčasťou.

Nitra: 16.3.2019: Iniciatíva Zastavme hazard má za sebou odovzdané úspešné petície proti hazardu v Bratislave, Ružomberku, Levoči, Galante, Vrábľoch, Dolnom Kubíne a v Šaštíne – Stráže. Naša Iniciatíva využíva výhradne dobrovoľníkov, ktorí túto činnosť vykonávajú bezplatne a dodržiavajú apolitickosť celej akcie. Vyjadrenie členov petičného výboru:

Peter Beňa uviedol: „V dvoch mestách, v ktorých sme začali zbierať petíciu k úspešnému ukončeniu petície nedošlo, a to v Prešove a Poprade. V oboch mestách prebehli proti našej petícii kontrapetície, ktoré využívali platených brigádnikov a predkladali ľuďom petičné hárky, ktoré v Prešove nespĺňali zákonné náležitosti a v Poprade PR agentúra, ktorá pracovala pre hazard lobby zneužila náš petičný hárok v starom znení na zbieranie podpisov počas našej akcie. Obe petície nikdy neboli odovzdané a pri druhej petícii sme podali trestné oznámenie. Doteraz nie je jasné z akých finančných zdrojov boli platení brigádnici.“

Anton Chromík dodal: „Iniciatíva, ktorú zastupuje jediná osoba pani Rattayová (ktorá tvorí celý výbor) nemá za sebou žiadnu úspešnú odovzdanú petíciu. Pani Rattayová nekomunikovala vopred s dobrovoľníkmi Iniciatívy Zastavme hazard a dokonca novú petíciu v Bratislave začala zbierať počas platného všeobecne záväzného nariadenia v Bratislave, ktoré už zakazovalo hazard. Nezvažovala dôsledky a situáciu ohľadom súdneho sporu, ktorý stále trvá. Nekomunikovala s tímom, ktorý odovzdal úspešnú petíciu.“

Martin Čepček dodal: „Je zaujímavé, že o zbere podpisov v krajských mestách pod petíciu pani Rattayovej do piatka 15.3.2019 nevedel skoro nikto, okrem pani Dominiky Lukáčovej, hovorkyne hazardnej lobby, ktorá ako jedna z prvých o tejto iniciatíve v krajských mestách informovala verejne v Markíze.“

Matúš Libant uviedol: „Pani Rattayová nerešpektuje, že v Nitre prebieha petícia Iniciatívy Zastavme hazard od roku 2016, ktorá už má 18.000 podpisov. Pani Rattayová, rovnako ako iné kotraakcie používa platených brigádnikov, ktorí podľa ich vyjadrenia dostávajú za zber od 50 do 150 eur.. Pani Rattayová má v uliciach stovky platených brigádnikov pričom používa na ich zaplatenie finančné zdroje neznámeho pôvodu.“

Anton Chromík, advokát Iniciatívy Zastavme hazard doplnil: „Pani Rattayová používa po 1. marci 2019 neplatný petičný hárok, ktorý nemôže byť použitý podľa nového zákona č. 30/2019 o hazardných hrách (ďalej len „zákon“). Prechodné ustanovenie § 99, ods. 23 nového zákona umožňuje použitie podpisov na starom petičnom hárku podľa starého zákona, len ak boli zhromaždené pre 1. marcom 2019.“

Martin Čepček uviedol: „Máme svedkov, že ich platení brigádnici tvrdia občanom, že pri petícii pani Rattayovej sa jedná o petíciu Zastavme hazard, ktorú podporil primátor, čo nie je pravda a zároveň máme svedkov, ktorí potvrdzujú, že jej platení brigádnici hovoria pri podpise ľuďom, aby petíciu Zastavme hazard, ktorú organizuje naša Iniciatíva na 30.3. už nepodpisovali kvôli duplicite.“
Peter Beňa doplnil: „Petícia pani Rattayovej neobsahuje zákaz kasín ako ho obsahuje naša petícia Zastavme hazard.“
Matúš Libant uzatvoril: „Z týchto dôvodov považujeme akciu pani Rattayovej za kontraakciu podobnú akcii v Prešove a Poprade.

Vyzývame ľudí, ak petíciu pani Rattayovej nazvanú „Chceme Nitru bez hazardu“ na starých hárkoch podľa neplatného zákona podpísali, aby určite podpísali aj petíciu Zastavme hazard s logom našej Iniciatívy, ktorá je zostavená podľa nového zákona .“

Iniciatíva Zastavme hazard bude petíciu Zastavme hazard zbierať 30.3.2019 pred volebnými miestnosťami s pomocou dobrovoľníkov (nie platených brigádnikov), ktorí budú mať na sebe tričká Iniciatívy Zastavme hazard.

Za Petičný výbor

Matúš Libant
Martin Čepček
Anton Chromík
Peter Beňa

Iniciatíva Zastavme hazard
nitra@zastavmehazard.sk
t. č.: 0910 852 277