Aktuálne

Aktuálne informácie z CPR.

VIANOČNÝ CHARITATÍVNY JARMOK 2018

Kto si klikne na odkaz, nebude banovať. Krásne zábery Mariána Benca z akcie, ktorej cieľom je spojiť ľudí dobrej vôle. Mnohí obetujete to, čoho máte sami málo – čas, prostriedky, talenty, námahy, modlitby. Pre rodiny a ľudí – tých, čo si sami pomôcť nevedia. Tešíme sa z toho. Spoločne s adventnými vencami sa výťažok vyšplhal kúsok nad 7000€ 💖 Pomoc si nachádza svojich adresátov, posnažíme sa rozdať ju do Vianoc a časť odložiť na priebežnú podporu počas roka…Má to zmysel 🤲

 

Pred jarmokom, počas neho i po ňom budú potrebné vaše pomáhajúce rúčky, preto ak máte záujem sa zapojiť, oslovte nás  – mail a telefóny nájdete v kontaktoch:)

VIANOČNÁ POMOC ĽUĎOM V NÚDZI

Rodinky a jednotlivcov, ktorí podľa Vášho zrelého  uváženia potrebujú pomoc, prosíme, nahlasujte TU

Žiadosť podávajú príbuzní a známi, alebo organizácie – osobne sa zaručujú, že podané informácie sú pravdivé, a majú ich overené. Žiadosť bude v rámci možností preskúmaná, v prípade odsúhlasenia budú žiadatelia kontaktovaní pracovníkmi Centra pre rodinu – Nitra. Všetky poskytnuté informácie budú slúžiť len na účely zabezpečenia pomoci rodinám a jednotlivcom, ktorí sa z rôznych dôvodov ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Možnosti pomoci sa odvíjajú od štedrosti darcov.

 

VÝLET PRE SENIOROV

Pre takmer 60  seniorov sme v spolupráci s Nitrianskym centrom zdravotne postihnutých a s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja  zrealizovali dňa  24. 10. 2018 poznávaciu exkurziu s názvom “ Poklady Tekova“.  Nepriaznivé počasie nás neodradilo, a tak sme  vybrali objavovať históriu kláštora i  kostola v Hronskom  Beňadiku, kde sa nám okrem pani sprievodkyne prihovoril a dal požehnanie miestny pán farár Tomáš Gračka. Nasledoval pekný areál hradu v Leviciach spolu s prehliadkou expozícií Tekovského múzea – archeológia, lekárnictvo, ľudové zvyky, spomienky na 1. republiku, či drevených konštrukcií podľa da Vinciho. Následne sme sa presunuli do obce Starý Tekov, v ktorej naozaj bolo čo pozerať i zažiť. Obed v Bažantnici nám spríjemnila prechádzka jej exteriérom, kde sme naživo videli niekoľko druhov bažantov i iných zvieratiek, napr, aj 2 lamy :). Okrem toho sme videli artefakty z obdobia 2. svetovej vojny, húpačky, preliezačky, koče, a všeličo iné. Obec Starý Tekov sa o nás náležite postarala – pani kultúrna referentka nás odprevadila do nádherného modrého domčeka, ktorý od roku 2017 spravuje miestna Jednota dôchodcov Slovenska. Jej predsedkyňa spolu s ďalšou členkou nás krásne privítali nielen slovom, ale na zahriatie aj pravou domácou marhuľovicou 🙂 V domčeku ľudových tradícií  sme sa ocitli ako doma u našich starých/ prastarých mám. Tam sa pri nás zastavil a privítal nás i starosta obce Starý Tekov pán Štefan. Program ďalej pokračoval občerstvením a nádherným vystúpením detí DFS Tekovanček v priestoroch kultúrneho domu. Predvedené tance, hudba i kroje boli nádherné a dotvorili peknú atmosféru celého dňa. Sme radi, že sme mohli pre našich seniorov pripraviť deň,ktorým sme sa im aspoň trošku zavďačili za to, čo pre nás v rodinách robia a sa obetujú. Teší nás i to, že pre väčšinu z nich boli navštívené miesta novým zážitkom, o ktorý sa budú môcť podeliť so svojimi blízkymi.

 

 

AKTUÁLNE O BURZE

Na známosť sa všetkým priaznivcom Burzy šatstva a vecí dáva, že od skončenia jesennej burzy až do jarnej burzy  – teda počas zimných mesiacov – sa nebudú konať štvrtkové MINIBURZY ani ZBER VECÍ.

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE A TEŠÍME SA DOVIDENIA V ROKU 2019!

SVETIELKO pre detičky, mamičky či babičky, dedkov i oteckov:)

Svetielko sa rozbehlo okrem Klokočiny (štvrtky o 9.15 hod.) aj pod hradom a to v stredy o 9.30 hod. Všetci sú srdečne  vítaní:)

Hravou formou sa „učíme“ o Božom stvoriteľskom diele okolo nás!

Pre bližšie info volajte na 0903 982 012 – Viera Čanigová

 

V rámci krúžku Svetielko sme mali Montessori dielničky s Natáliou Opralovou z Montessori škôlky v Centre Skalka na Kalvárii a naučili sme sa ako si už veľmi malé deti dokážu samostatne nakrájať jabĺčko, uhorku, očistiť mandarínku či vajíčko a veľa iných dôležitých vecí,  ako ich zamestnať tak, aby sme podporili ich všestranný rozvoj.

„Dať dieťaťu slobodu
neznamená ponechať ho samé na seba.“
Mária Montessori

 

Jesenná burza šatstva a vecí

Na jeseň sa už tradične zaplní hala pri kostole na Klokočine oblečením a všemožnými vecami, ktoré sa vyskytujú v domácnosti. Podmienka je iba jedna – aby boli čisté a zachovalé a mohli tak poslúžiť a potešiť nového majiteľa. Preto ak máte vo svojej domácnosti takéto veci a radi by ste ich darovali, prineste ich v časoch uvedených na plagáte do haly. Oblečenie prosíme pripraviť tak, aby sa ľahko rozdeľovalo na stoly. Privítame, samozrejme, keď si prinesené veci aj vyložíte. Burza môže fungovať iba vďaka tímovej práci  dobrovoľníkov – teda vás:) Ak nám môžete prispieť hodinkou svojho času pri vybaľovaní veci, budeme naozaj radi. Na tel. čísle  0904 185 993 si môžete dohodnúť vhodný čas pomoci.

Víkendová Príprava snúbencov na Kalvárii 29.9. – 30.9. 2018

V aule Misijného domu na Kalvárii Centrum pre rodinu v Nitre spolu s farnosťou Kalvária zorganizovalo prípravu  pre nastávajúcich manželov. Zúčastnilo sa jej 22 snúbeneckých párov, 5 prednášajúcich manželských párov, dvaja kňazi a odborníčka na vzťahy. Počas soboty a nedele popoludní odzneli svedectvá, príbehy zo života a kopec dobrých rád:) Snúbencom sa páčila celková atmosféra s občerstvením, zaujímavé témy i prednášajúci, nenásilný prístup najmä voči neveriacim či hľadajúcim. Tu je zopár ich reakcií, ktoré nám napísali na záver:

  • Všetko bolo OK – veľmi dobre a produktívne strávený čas
  • Bolo to veľmi príjemné, ako nekresťan mám úžasné pocity
  • Všetko, úplne som spokojná s touto prípravou, ktorú som absolvovala
  • Veľmi pekne vám ďakujem za veľmi podnetné témy. Určite si v tom každý našiel to svoje, čo ho prinútilo rozmýšľať. So snúbencom sa dlho poznáme, ale aj tak sme do noci preberali témy z prednášok. Bolo to super
  • Som veľmi spokojná a šťastná zo slov, ktoré tu odzneli, myslím, že štýl, akým to tu odznelo, pomôže veľa párom ku krajšiemu spoločnému životu a za to ďakujem
  • Som úprimne veľmi spokojný s priebehom prípravy. Mal som z nej vopred obavy, avšak bol som milo prekvapený. Svadbu v kostole som chcel najmä kvôli rodine a tradíciám. Po príprave snúbencov sa to zmenilo, chcem ju z dôvodu, že svadobný obrad v kostole pre mňa začal mať iný, hlbší a vnútorný význam. Naozaj ďakujem. Nemám žiadne výhrady. Počul som rôzne názory na túto prípravu, miestami až legendy. Som rád, že táto vaša zmenila môj názor. Predpokladám, že ide o nový spôsob realizovania prípravy, ktorý naozaj oceňujem a mal by sa začať využívať všade.